ISTINA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum koji je otvoren svim mogućim i nemogućim raspravama - zajedno u potrazi za istinom
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Religija kao kočnica napretka

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimepon lis 12, 2009 3:14 pm

Sve obrazovane, inteligentne i razumne osobe koje su barem djelomično prošle kroz "age of reason" moraju se složiti sa time da je religija (općenito) najveća kočnica znanosti kroz povijest. Religiozni propovjednici i zagovornici često koriste argument kako je crkva poučavala narod i učinila ga pismenim (doslovce), u ovome ima djelomično istine ali prava je istima da je crka kočila razvoj društva propovjedajući svoje dogme kao jedini put i istinu.

Vrlo je važno imati na umu slljedeće:
Crkva se mjenjala samo i ISKLJUČIVO onda kada joj je vlastiti opstanak o tome ovisio.

Crkvi (RKC) je trebalo nekoliko stoljeća (nakon otkrića) da prihvati činjenicu da zemlja nije ploča, zamislite da i danas tvrde isto -> broj vjernika bi pao 90% a i opstanak crkve bi bio upitan.

Prema bibliji planet Zemlja je star oko 6000 godina, nažalost neke velike frakcije kršćanstva (evanđelici) se ovoga još drže (i deseci milijuna ljudi dan danas vjeruju u ovo), službeni vatikan je napravio "kvalitetan potez" sa ciljem samopreživljavanja i napokon odlučio prihvatiti stvarno stanje stvari.

Bolesti uzrokovane demonima i sl., je samo odraz neznanja ljudi prije 1000 godina što su to bakterije i virusi, ali danas je žalosno kad netko još misli da je to istina.

Primjera ima neizmjerno mnogo, štoviše doba kada je crkva imala apsolutnu vlast (Dark ages, inkvizicija i ostalo) je na sreću gotovo jer u protivnom čisto sumnjam da bi imali internet, kao i većinu drugih stvari.

Ovaj video je po meni najbolje što stane u 10min:
[Vrh] Go down
Fender




Broj postova : 27
Join date : 11.10.2009
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimepon lis 12, 2009 9:09 pm

Znači vjerojatno su templari jedni od tih koji su našli te zapise...
Zato ih se i poubijalo jer su saznali previše istine...
Al nema veze, dovoljno njih je ostalo živo da nam danas priušte New World Order...Wuhu!

Pitanje: Gdje se mogu naći ti transkripti, zapisi, bilošta od toga što je bilo izgubljeno, pa su muslimani našli itd....
Mislim, vjerojatno tog nema na netu, il ako ima, može bit krivo prevedeno, krivotvoreno, izmišljeno, dodano i blablabla...
Al svejedno bi bilo dobro da se u ovaj thread trpaju linkovi s tim dokumentima...
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimepon lis 12, 2009 9:39 pm

Prije svega, pozdrav i dobrodošao!

zli Grebonja je napisao/la:
Sve obrazovane, inteligentne i razumne osobe koje su barem djelomično prošle kroz "age of reason" moraju se složiti sa time da je religija (općenito) najveća kočnica znanosti kroz povijest.
Velika večina, ali iznimke potvrđuju pravilo, to se slažem.

Ima jedan blog, na kojem je čovjek lijepo napisao svoje stajalište i vrijedi pročitati. Ne samo stranicu na koju vodi link već i druge kategorije, a ja ću samo citirati prvu rečenicu:

“Sotona može biti sve samo ne ponizan i poslušan i zato je jako važna poslušnost.” Ovo je omiljena rečenica Crkve ili vjernika da bi uvjerili nekog da je poslušnost jako dobra stvar.


Razotkrivenje

Nego, uzimaš li u obzir da je možda netko na višem nivou od ljudskog, netko tko ima širu percepciju viđenja i znanje, neki drugi entiteti koji su nam sve lijepo servirali pa se mi tu backamo sa glupostima i trošimo vrijeme i energiju? Netko tko se nalazi u drugoj dimenziji koju mi ne možemo percipirati?
Oni koji se hrane nama? namigne
Ovo te pitam čisto jer me zanima da li razmišljaš i u tom smjeru.
Iako si se več izjasnio da ti je to malo "too far". Jasno mi je da su ti dokazi ono šta ti treba kako bi vjerovao u tu mogučnost.

U onom postu napisao si da su ti npr reptili SF.
Bome večini i zvuči kao SF, ali kako možeš biti 100% siguran da nije tako, i da im crkva (kao jedna od) ne služi kao marioneta koja manipulira nama.
Dobro reptile ćemo pustiti po strani za sada, bolje da kažem bića "iznad" nas kojima smo mi kao što su kokoši u kokošinjcu ljudima.

Možda jedan primjer.

Leeuwenhoek (1632 -1723) otkriva postojanje mikroba – prvi ugledao, opisao i nacrtao bakterije - do tada nepoznatih čovječanstvu. Ili još ranija pretpostavka za nevidljive organizme. Koji je to šok bio tada. Organizmi koje ne vidimo golim okom, šetaju se po nama i hrane se nama. I neizbježni dio su funkcionoranja organizma.

Možda ti ovo zvući kao banalna usporedba, ali you got the point.

Ali moram priznati da sam debelo zaronila s temom, o čemu želim pisati je područje koje zaslužuje posebnu temu. Uskoro ću je otvoriti.


Zadnja promjena: Siuatlan; pon lis 12, 2009 10:01 pm; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimepon lis 12, 2009 9:52 pm

Fender je napisao/la:
Znači vjerojatno su templari jedni od tih koji su našli te zapise...
Zato ih se i poubijalo jer su saznali previše istine...

Očemo IH pitati? Smile namigne
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimepon lis 12, 2009 10:28 pm

Siuatlan je napisao/la:
Ima jedan blog, na kojem je čovjek lijepo napisao svoje stajalište i vrijedi pročitati. Ne samo stranicu na koju vodi link već i druge kategorije, a ja ću samo citirati prvu rečenicu:

“Sotona može biti sve samo ne ponizan i poslušan i zato je jako važna poslušnost.” Ovo je omiljena rečenica Crkve ili vjernika da bi uvjerili nekog da je poslušnost jako dobra stvar.
Odrasla osoba koja Sotonu doživljava kao nešto realno treba na ljekove (ASAP), a manipulatori koji propagiraju takve "bedastoće" i pritom voze BMW 7ice, žive u palačama, imaju najveći BDP (Vatikan sa 0 realne proizvodnje i 100% prodavanja magle) trebaju na doživotnu robiju sa prisilnim radom. Mislim da činjenica kao "popovi" žive u Vatikanu a i drugdje govri dovoljno o njihovoj vjeri u Isusa i njegov nauk....da nije tragično bilo bi smješno (a može i crni humor Smile).
Siuatlan je napisao/la:

Nego, uzimaš li u obzir da je možda netko na višem nivou od ljudskog, netko tko ima širu percepciju viđenja i znanje, neki drugi entiteti koji su nam sve lijepo servirali pa se mi tu backamo sa glupostima i trošimo vrijeme i energiju.
Opet kažem, nije bitno što ja, ti ili nektko treći misli, bitno je koristiti se načelom najmanje komplikacije koja opisuje određeni problem (Occam's razor). Osobno sam uvjeren gotovo apsolutno da "nismo sami". Pošto nisam u stanju imati 100% čvrste dokaze koristim logiku i razum:

- Volumen koji naš (sunčev) sustav zauzima u svemiru je 0,000000000000000000...x % volumena svemira, sama matematička šansa da smo sami je smiješna. Nsmo u stanju istražiti niti svoj sustav a kamoli galaksiju ili čak druge galaksije (najudaljenija za sada otkrivena je 12,8 mlrd svjetlosnih godina daleko). Jednostavno bi bio prevelik gubitak prostora.

- Takva "inteligencija" nas sigurno ne treba za vlastiti opstanak, sudeći prema činjenicama (ako je istina da postoje) imaju tehnologiju miljama napredniju od naše, razum dovodi do zaključka da su oni davno prošli probleme poput politike, religije i ostalih "g.vana".

- "Ako su ovdje" zašto se ne žele "javiti"?!? -Odgovor je očit svakome s malo mozg. Uzmimo da se sutra na dnevniku u svim zemljama objavi da su tu i da su recimo 100% miroljubivi. 4 milijarde vjerskih fanatika bi automatski izgubilo kompas, religije svijeta bi potonule u ocean zvan mitologija INSTANT, civilizacija kakvu poznajemo bi sigurno završila u roku par tjedana. Netreba zaboraviti da su nedvojbeno naj nemoralnije osobe na svijetu najzadrtiji vjernici (oni tvrde da je moral nastao iz biblije što je smješno i žalosno za odraslu osobu da tvrdi, te bi bez svoga boga jedinoga pljačkali i silovali šta god stignu kad ih nema ko "nagraditi" za to) koji bi se pobrinuli za "happy ending", pogotovo kad znamo ko sve danas ima atomsko naoružanje.
Siuatlan je napisao/la:
Možda jedan primjer...
Neprimjerena analogija.
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimepon lis 12, 2009 11:34 pm

zli Grebonja je napisao/la:

Osobno sam uvjeren gotovo apsolutno da "nismo sami". Pošto nisam u stanju imati 100% čvrste dokaze koristim logiku i razum

Zar je ovo još nekome iole normalnom danas upitno? Shocked

zli Grebonja je napisao/la:
Takva "inteligencija" nas sigurno ne treba za vlastiti opstanak, sudeći prema činjenicama (ako je istina da postoje) imaju tehnologiju miljama napredniju od naše, razum dovodi do zaključka da su oni davno prošli probleme poput politike, religije i ostalih "g.vana".

Odmah da se izjasnim, osobno smatram da je razum jedna od većih kočnica spoznaje općenito. Ne znam jesi li čitao Carlosa Castanedu (sudeći po tvojim odgovorima rekla bih da nisi). S obzirom da si spomenuo razum, moram se povezati sa riječima njegovog učitelja Don Juana jer se slažem sa njegovom tvrdnjom, koja govori da naša saznanja, prije nego li dođu u područje svjesnog, moraju proći filter razuma. Razum ih dijeli na one "ispravne" ili "pogrešne". "Ispravne" su spoznaje koje se slažu sa dobivenim opisom svijeta. Znači sve ono čime su nas učili i sve ono što smo sami učili. Ako takvo poklapanje s razumom izostane, svrstavaju se u "pogrešne".
"Pogrešne" spoznaje se potiskuju, a ove "ispravne" prolaze i dospjevaju u područje svjesnog. Na taj način naš razum postiže suglasnost sa stvarnošću i njenim opisom. Iz čega se jasno vidi koliko smo ograničeni. Slažeš se?
Ja za sebe otvoreno kažem da sam debelo ograničena ali pokušavam razbiti taj zid.

zli Grebonja je napisao/la:
"Ako su ovdje" zašto se ne žele "javiti"?!? -Odgovor je očit svakome s malo mozga

Zašto da se jave? Uostalom tko kaže da ih mi uopće možemo percipirati?
Tar to bi im ne ide u korist ako uzmemo u obzir da se hrane našem energijom?
Ovo je samo open minded stav, žišku? namigne

Gle, da odmah razjasnimo, ja nemam znanja o "njima" u smislu iskustva, ili kako bi ti volio čuti, dokaza. Stvar je u percepciji i samoj predispoziciji mozga kako gledamo na stvari i koliko smo otvoreni za nova saznanja.
Komunikacija može biti otežana ako je osobi A naglašena desna strana mozga a osobi B lijeva. Kažem naglašena funkcija pojedine strane. Pritom ne mislim da je ova druga disfunkcionalna jer je to već ektrem svoje vrste. Pretpostavljam da znaš razliku između desne i lijeve strane mozga i koja je za što "zadužena".
A opće je poznato da ravnoteža koja preteže u svijetu je dominacija lijeve strane mozga. Što upučuje na to zašto nam je sustav društva takav kakav je.

zli Grebonja je napisao/la:
Uzmimo da se sutra na dnevniku u svim zemljama objavi da su tu i da su recimo 100% miroljubivi. 4 milijarde vjerskih fanatika bi automatski izgubilo kompas, religije svijeta bi potonule u ocean zvan mitologija INSTANT, civilizacija kakvu poznajemo bi sigurno završila u roku par tjedana.


Slažem se da bi sve otišlo "k vragu", ali već kad govorimo o manipulacijama "viših", oni to sigurno nebi dopustili.
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 12:11 am

Siuatlan je napisao/la:
[...jer se slažem sa njegovom tvrdnjom, koja govori da naša saznanja, prije nego li dođu u područje svjesnog, moraju proći filter razuma. Razum ih dijeli na one "ispravne" ili "pogrešne". "Ispravne" su spoznaje koje se slažu sa dobivenim opisom svijeta. Znači sve ono čime su nas učili i sve ono što smo sami učili. Ako takvo poklapanje s razumom izostane, svrstavaju se u "pogrešne".
"Pogrešne" spoznaje se potiskuju, a ove "ispravne" prolaze i dospjevaju u područje svjesnog. Na taj način naš razum postiže suglasnost sa stvarnošću i njenim opisom. Iz čega se jasno vidi koliko smo ograničeni. Slažeš se?
Nisam ziher, jer ako je razum filter od kud onda takva debilana u svijetu, mene su učili da je Isus stvaran a znam da nije (barem nije bog, kao osoba je postojao, valjda).

Začudila bi se kakve sve "nerazumne" izlike će vjernici smislit da opravdaju religijske dogme, evo ti moj osobni best of: -Bog je postavio kosti dinosaura da nam testira vjeru.

Ne postoji niti jedan dokaz za bogove, ali postoji dokaz da se na njima zarađuju miljarde, crkva ne voli lude koji razmišljaju svojom glavom, oni vole samo pokorne sluge.

scratch
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 12:40 am

Dobro, ovo s kostima mene uvijek uspije dobro nasmijati Very Happy
Baš se potrudio, šta ne? Very Happy

Nego jedan prijatelj mi je jednom prilikom spomenuo drugu verziju priču Adama i Eve.
Onu koja nije priznata od strane dotičnih.
Več kad smo kod zataškavanja.

Radi se o Lilith. Kao prva žena po mitu. Jesi li čitao i o tome?
Zanimljiva priča.

...

Ovo što kažeš za razum.
Ako su nas u datom trenutku povijesti izmanipulirali pod okriljem boga, i dugi niz stoljeća držali nas u tom uvjerenu, i to sa jako okrutnim metodama nas uvjeravali da je to tako, šta nije logično da nam se razum formirao kao takav upravo zbog tog pranja mozga? Hoću reći, njima je to razumno. Vjera im je besprijekorna. Nema tu sumnje.

Ali kada to kažeš vjerniku, on će ti reći da ti nisi spoznao boga. Da si se udaljio od njega. Da se priklanjaš strani sotone.
By the way sotonizam je meni osobno intereasantan i mogli bi otvoriti i tu diskusiju već kad smo se dotakli boga.
Obično kad široj masi spomeneš sotonizam, reakcije su večinom jako negativne.
Međutim drugačije sam doživjela sotonizam kao takav čitajući raznu literatutu. Ljudi često ne daju svoj sud o nečemu na temelju svojeg saznanja, već saznanja okoline i večine. Eto čist me interesiralo šta je to sotonizam toliko strašan kad se o njemu tako priča.

Onaj link "razotkrivanje", blog, posebno mi je interesantan jer se radi o osobi (koliko se dalo naslutiti) koja je odgajana u obitelji vjernika, i dotični je počeo preispitivati što mu se to nudilo na pladnju kao zdravo za gotovo, a sumnjivo samo po sebi.
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Fender




Broj postova : 27
Join date : 11.10.2009
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:32 am

zli Grebonja je napisao/la:
-Bog je postavio kosti dinosaura da nam testira vjeru.

Legendarni Bill Hicks...Inače se ta rečenica uvažuje u neku vrstu "dokaza" kreacionizma...Kreacionisti koriste mnogo "dokaza" u svojim učenjima...
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:39 am

Siuatlan je napisao/la:
Vjera im je besprijekorna. Nema tu sumnje

Moram se nadopuniti. Tj bolje izjasniti kod ovih postova.
Crkva kao institucija koja proturiječi svojim djelima u odnosu na ono što i propagira i zagovara, jest ono što mene kopka.
Da se razmumijemo, ljubav, vjera u istu, vjera u dobro, skromnost, poštovanje, uzajamno pomaganje, suosjećanje, sklonost opraštanju, razumjevanje i mnoge druge vrline, su vrline koje cijenim kod vjernika koji su odabrali takav put.

Crkva kao institucija je nešto sasvim drugo. To je moje osobno mišljenje.
Žao mi je što se ljudima kao vjernicima istiskuje velik novac, al opet, smatram da je to svačiji odabir i to je ono o čemu želim pričati.

A religija sama po sebi uvijek, koja god da je, mora imati svoju priču, svoje temelje, svoju povijest. Svoje mitove. Ljudi moraju imati priču.
Mi smo oni koji tu istu priču proučavamo namigne
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Fender




Broj postova : 27
Join date : 11.10.2009
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:40 am

Siuatlan je napisao/la:

By the way sotonizam je meni osobno intereasantan i mogli bi otvoriti i tu diskusiju već kad smo se dotakli boga.

Raspravljajući o sotonizmu i kršćanstvu je jednako ko raspravljanje o zorosatrizmu...
Nije mi jasno kako vjernici čija je prva zapovijed da nemaju drugih bogova uz njega, uzmu još jednog zlog boga - sotonu...
I čudno je kako poriču da je sotona bog, jer prema onome što se sotoni sve pripusuje, on je puno jači bog od heb* (nije psovka, tako Homer zove Jesusa)...
Sotona može upravljati ljudksim osjećajima, žudnjom, navesti ih na svakojaka sranja (to mu se najčešće pripisuje) i heb* ili đehova mu ne mogu ništa...
On ubija, vodi ratove, širi bolesti itd itd, ali heb* mu ništa ne može...Čak ne može ni poslat protuotrov...
Dualizam u kršćanskoj sekti je preočit i prezanijekan od strane sektaša...

Osobno me fasciniralo i dobro nasmijalo kad je onaj svećenik u vatikanu, u "Religulousu" Billa Mahera, ismijao vjerovanje ljudi u pakao i slična sranja...
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:41 am

Fender je napisao/la:
zli Grebonja je napisao/la:
-Bog je postavio kosti dinosaura da nam testira vjeru.

Legendarni Bill Hicks...Inače se ta rečenica uvažuje u neku vrstu "dokaza" kreacionizma...Kreacionisti koriste mnogo "dokaza" u svojim učenjima...

Može malo opširnije?
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Fender




Broj postova : 27
Join date : 11.10.2009
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:44 am

Siuatlan je napisao/la:

Žao mi je što se ljudima kao vjernicima istiskuje velik novac

Meni nije žao jer nažalost uzimaju i nama novac...400 milijuna kuna bi sigurno nahranilo sve siromašne obitelji u hrvatskoj...

Spomenula si i da je onaj čovo koji piše blog odgajan kao vjernik...I ja sam isto tako...Dan danas se svađam sa starim oko religije...

Ali mislim da su upravo najđešći borci protiv religije oni koji su bili odgajani u tom svijetu i tada skužili da se radi o prevari...Što je u potpunosti razumljivo...
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:47 am

Fender je napisao/la:

Raspravljajući o sotonizmu i kršćanstvu je jednako ko raspravljanje o zorosatrizmu...
Nije mi jasno kako vjernici čija je prva zapovijed da nemaju drugih bogova uz njega, uzmu još jednog zlog boga - sotonu...

Onako generalno, to se uvijek svodi samo na vječnu borbu dobra i zla, kao dva neizbježna polariteta.

A vezano za to, dodati ću i ovu malu indijansku priču:

Nekada davno je stari Cherokee svome unuku ispričao jednu životnu istinu:
- U nutrini svakog čovjeka se vodi bitka, kao borba izmedju dva vuka, u nutrini svakoga od nas.
Jedan vuk predstavlja zlo: predstavlja bijes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivnju, grijeh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...
Drugi vuk predstavlja dobro: predstavlja ono sto pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrohotnost, srdačnost, darežljivost, istinu, suosjećanje i vjeru.
Mali Indijanac se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vrijedno usmjeri u dubinu djedovih rijeci, te ga zapita:
- Koji vuk na kraju pobijedi?
Stari Cherokee odgovori sa smiješkom na svojem starom licu:
- Pobjeđuje uvijek onaj kojega hraniš...
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Fender




Broj postova : 27
Join date : 11.10.2009
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 1:48 am

Siuatlan je napisao/la:
Fender je napisao/la:
zli Grebonja je napisao/la:
-Bog je postavio kosti dinosaura da nam testira vjeru.

Legendarni Bill Hicks...Inače se ta rečenica uvažuje u neku vrstu "dokaza" kreacionizma...Kreacionisti koriste mnogo "dokaza" u svojim učenjima...

Može malo opširnije?

O kreacionistima?? Bill Maher je u Religulousu imao i dio o kreacionistima i njihovim učenjima...Gledao sam i neke njihove videoe, ali nikad do kraja jer poludiš dok to slušaš...
Jednostavno je preretardrano...
Vidiš da skupina redneck dicks iz teksasa i amerike općenito govori nesuvisle gluposti i jednostvno prelazi granicu podnošljivosti...

Pod "dokaze" nisam mislio da oni to stvarno uzimaju kao neke od glavnih odgovora...Ali kolko sam gledao i čitao o inteligent design, to je najčešće pitanje na koje oni odgovaraju (otkud dinosauri)...
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 2:00 am

Fender je napisao/la:
Siuatlan je napisao/la:

Žao mi je što se ljudima kao vjernicima istiskuje velik novac

Meni nije žao jer nažalost uzimaju i nama novac...400 milijuna kuna bi sigurno nahranilo sve siromašne obitelji u hrvatskoj...

Spomenula si i da je onaj čovo koji piše blog odgajan kao vjernik...I ja sam isto tako...Dan danas se svađam sa starim oko religije...

Ali mislim da su upravo najđešći borci protiv religije oni koji su bili odgajani u tom svijetu i tada skužili da se radi o prevari...Što je u potpunosti razumljivo...

Ja sam po tom pitanju bila lišena bilo kakvog tuvljenja u glavu "to ti je tako" principa.
Sad, zašto je tako kako je, i zašto su mi dali izbor, razlog je jednostavan, ni sami nisu bili složni.

Nego što smatraš pod "borci"? Ne zagovaram nikako nametanje tuđe volje. U smislu da ću nekoga uvjeravati da to nije tako. Izbor je na svakome za sebe. Mogu eventualno ukazati na drugu stranu gledišta.
Ono što zagovaram jest mogučnost izbora, kao što su to moji roditelji meni omogučili.
Dakle bez agresije i napada. Ili ti misliš da je to jedina metoda?
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 2:05 am

Fender je napisao/la:
Bill Maher je u Religulousu imao i dio o kreacionistima i njihovim učenjima...Gledao sam i neke njihove videoe, ali nikad do kraja jer poludiš dok to slušaš...
Jednostavno je preretardrano...
Sve me zanima, ugl nikad čula. Baš ću pogledati.
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Fender




Broj postova : 27
Join date : 11.10.2009
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 2:28 am

Siuatlan je napisao/la:
Nego što smatraš pod "borci"? Ne zagovaram nikako nametanje tuđe volje. U smislu da ću nekoga uvjeravati da to nije tako. Izbor je na svakome za sebe. Mogu eventualno ukazati na drugu stranu gledišta.

Ma borci u smislu neprihvaćanja dogmatičnog razmišljanja ili bolje reć nerazmišljanja...
Nemam ja kog uvjeravat u ništa...Mogu jedino usmjerit...

A što se tiče religulousa definitivno pogledaj...
Film tipa dokumentarac, smiješan, i vrlo poučan...
smijava one najgluplje fore religija ne koje religije nemaju odgovora...Jednostavno glupe glupe stvari...
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 11:02 am

Da ti skratim inaće dugu priču:
Kreacionisti je naziv za sve one koji vjeruju da je sve stvoreno prema bibliji (od tuda i naziv kreacija), najčešće se misli ne evanđelike jer su oni naj bliži bibliji, katolici su davno skrenuli sa puta u svrhu samoopstanka. Protestanti i jehovini svjedoci su recimo nepokolebljivi i puno pravilnije brane svoja uvjerenja od katolika premda koriste katoličku bibliju (nekoliko knjiga više od protestantske).

Što je srz vjerovanja kreacionista (biblije):
1-Bog je stvorio svemir u 6 dana (+1 dan odmora).
2-Ta kreacija se dogodila oko ~4400 godina prije naše ere (praćenjem krvnih loza po bibliji procjena je oko 4000-4400g)
3-Isus je bog (trojstvo), ravnopravan "pravom" bogu ("Ime" pravog boga sa hebrejskog JHVH se najčešće prevodi kao Jahve ili Jehova) i duhu svetome.
4-Dinosauri nisu postojali - sad su i oni popustili pred silom dokaza pa tvrde da jesu ali prije par tisuća godina.
-itd...

Malo ću obrazložit ovo gore:
1-Bog je stvorio svemir u 6 dana......hmmm....do danas najdalja otkrivena galaksija je udaljena ~12,8 milijardi svjetlosnih godina (i" bježi" od nas), za one koji ne razumiju to je vrijeme kojem svjetlu treba da stigne do zemlje (oko 300000km/s), znači kako mi danas vidimo tu galaksiju je u stvari položaj od prije 12,8 milijardi godina.Znači da je bog morao postaviti beskonačno mnogo fotona usmjerenih prema zemlji da nas zavara i obmane, ali u bibliji piše da je on istina i da nemože lagati....zaključite sami.

2-Znači ima osoba (vjernika) koji tvrde da ista tehnologija koja nas je dovela do atomske bombe u stvari ne postoji i da "radiocarbon dating" metoda određivanja starosti ne valja, premda su je koristili za npr "torinsko platno" slučaj.......plus planina dokaza u korist starosti zemlje, stvarno ne razumijem kome ovo nije jano.

3-Pazi sad ovo, Isus je prema kršćanstvu BOG (temeljna dogma), premda NIGDJE u bibliji on to ne tvrdi. štoviše referencira se na svoga oca i na puno mjesta se JASNO kaže da je bog samo jedini i da je Isus njegov posrednik(sin) itd...
par citata:

1 Timothy 2:5
For there is one God, and there is one mediator between God and men, the man Christ Jesus.

Mark 12:29–30
Jesus answered, “The most important is, ‘Hear, O Israel: The Lord our God, the Lord is one. 30 And you shall love the Lord your God with all your heart and with all your soul and with all your mind and with all your strength.’


John 17:3
And this is eternal life, that they know you the only true God, and Jesus Christ whom you have sent.

James 1:13
Let no one say when he is tempted, “I am being tempted by God,” for God cannot be tempted with evil, and he himself tempts no one.

Luke 20:36
for they cannot die anymore, because they are equal to angels and are sons of God, being sons of the resurrection.

4-Dinosauri, pračovjeci i sl. su dio naše povijesti, Planet zamlje je bio tu milijarde godina prije nas i ostat će tu nakon što mi odemo, vjerske dogme nas koče i trebamo ih odbaciti ili ko sav razvijeni svijet svesti na marigine.

Toliko od mene za sad, zli grebonja OUT.
[Vrh] Go down
Fender




Broj postova : 27
Join date : 11.10.2009
Age : 36
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 11:44 am

Spomenuo si torinsko platno...Dal imaš nekih izvora da se skupi za novu temu??

Ja sam čitao o tome samo na wikipediji, i o kontroverzama da je to ustvari platno jednog od prvih templara (brijem da je De Molay) i da je u prvim testovima otkriveno da datira iz 13-14 stoljeća...Otprilike kad je i nađeno...(možemo slobodno reć da je podmetanje dokaza)...

Još sam čuo kad u Religuolusu onaj trucker lik govori o platnu da su našli ženski DNA...
On je to objasnio da može bit jedino ako je duh sveti oplodio mariju devicu i tako je isus mogao ostaviti ženski dna...

Suvišno za komentirat, al uglavnom, trebalo bi otvorit i tu temu...
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 12:18 pm

Fender je napisao/la:
Spomenuo si torinsko platno...Dal imaš nekih izvora da se skupi za novu temu??

Suvišno za komentirat, al uglavnom, trebalo bi otvorit i tu temu...
Ma torinsko platno je SCAM, vatikan bježi od toga ko "vrag od tamijana" ne zaslužuje to ništa, kakvu zasebnu temu. Wink

To je jendna u ogrmomnom nizu obmana crkve koju je znanost pobila apsolutno, dok istovremeno, gle čuda, crkva nije pobila niti jednu znanstvenu tvrdnju do dana današnjeg. agresivni
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 12:56 pm

Siuatlan je napisao/la:

Da se razmumijemo, ljubav, vjera u istu, vjera u dobro, skromnost, poštovanje, uzajamno pomaganje, suosjećanje, sklonost opraštanju, razumjevanje i mnoge druge vrline, su vrline koje cijenim kod vjernika koji su odabrali takav put.
Pazi ovo, kad vjerniku (obrazovanom) citiraš odlomke iz biblije od kaže da to nije u redu, da je izvan konteksta i sl. Engleska fraza "cherry picking" najbolje opisuje situaciju, kao izvlačiš ono što ti paše.

TO CRKVA RADI KONSTANTNO

Imaju 30-40 odjeljaka biblije koje vrte u krug (oko 2% same biblije), ovo je princip napad je najbolja obrana. Kako se ne želim boriti protiv njih njihovim metodama koristim MATERIJALNI DOKAZ:

Stari zavjet čini 78,2% biblije (crkva ga izbjegava zbog mnogo odvratnih stvari u njemu te ističe kako je dolaskom isusa "ploča okrenuta" na ljubav i da se stari zavjet i njegovi zakoni odbacuju, što je VELIKA LAŽ, Dokaz: Izaja 40:8, 1Petrova 1:24-25, Psalam 19-7...).

U njemu je Bog osobno ili pod direktnim zapovjedništvom ubio više od pola miliona ljudi (broj je veći ali uzmimi ovoliko), dok je recimo sotona ubio ne više od 30 ljudi.

Bog je pobio mnogo djece čisto iz zajebancije i sl., opravdava robove čak i govori kako s njima treba postupati i sl. Sve ovo će nadam se dobiti zasebne teme u threadu "biblija - temelj u pijesku" sa detaljnom analizom, referencama itd.

Par stvari da dobiješ osječaj o čemu se tu radi:

5.Mojsijeva 13:13-19
Svaki grad koji ne vjeruje u boga (mene) trebate napasti, kompletno uništiti i pobiti sve živo u njemu uključujući i stoku...

2.Mojsijeva 24:16
Svatko ko bogohuli treba biti ubijen, cijelo društvo ga mora kamenovat.

3.Mojsijeva 20:9
Svako tko opsuje oca ili majku treba biti odmah ubijen. Preljub => ubiti oboje.

20:13
Ako muškaras legne u krevet sa muškarcem kao što to inaće radi sa ženom onda ih oboje treba ubiti jer je to odvratno.

5.Mojsijeva 21
Ako netko ima sina koji je neposlušan trebaju ga odvesti do vođa grada te ga cijeli grad treba kamenovati do smrti.

Ovo je oko 1% takvog sadržaja, čekaj da vidiš šta kaže za robove i žene.....novi zavjet je puno blaži ali nastavlja istim stopama, primjer.

1.Korinčanima 14:33
Ženama u crkvi nije dozvoljeno pričati, moraju biti podređene, ako nešto žele moraju kod kuće pitati svoje muževe za to jer je nedolično da žene govore u crkvi.

Pa se ljudi pitaju zašto u crkvi nema niti jedne žene na nekoj funkciji...

1.timoteju 2:8-15
Neka žene uče u tišini i podređenosti. NE DOZVOILJAVAM (bog) ženama da predaju (uče druge) ili da imaju BILO KAKAV AUTORITET nad muškarcima...

Ovo je isto tako minijaturni dio biblije, strašno.

Za kraj ovog posta evo jedne, po meni, najbrutalnije božje zapovjedi svom narodu (Izaja 13):

Svakog zarobljenog treba probosti mačem. NJihovu mau djecu treba batinama zatabati na smrt pred njihovim očima, žene treba pobiti isto osim onih mladih i seksualno ne iskvarenih, njih uzmite kao trofeje i radite s njima što želite.

Svaka daljnja rasprava razumnom čovjeku je suvišna.
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 8:34 pm

zli Grebonja je napisao/la:
1-Bog je stvorio svemir u 6 dana (+1 dan odmora).

Ok, uvjerenje u takvu tvrdnju (ajmo razum bacit na stranu za sada), nego, ja bi njih pitala:
Tko je stvorio boga? Šta ja tu ne kopčam?
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 8:40 pm

zli Grebonja je napisao/la:
Siuatlan je napisao/la:

Da se razmumijemo, ljubav, vjera u istu, vjera u dobro, skromnost, poštovanje, uzajamno pomaganje, suosjećanje, sklonost opraštanju, razumjevanje i mnoge druge vrline, su vrline koje cijenim kod vjernika koji su odabrali takav put.
Pazi ovo, kad vjerniku (obrazovanom) citiraš odlomke iz biblije od kaže da to nije u redu, da je izvan konteksta i sl. Engleska fraza "cherry picking" najbolje opisuje situaciju, kao izvlačiš ono što ti paše.

Kako izvučeno iz konteksta? Ili JEST napisano tako ili NIJE napisano tako. Ne znam zašto oni imaju onda za izvlačiti samo ono što im se sviđa. Ako je biblija božja knjiga.

Nego može malo o nastanku (povjest) biblije kao dokumenta?

Činjenica je da se biblija mijenjala kroz vrijeme i prilagođavala. Pitala bi ih zašto, što oni kažu, zašto?
Ja osobno nisam imala prilike to pitati vjernika.

Možda ti jesi, jesi u više navrata raspravljao s njima?
I jedno osobno pitanje, što te navelo na ovako temeljito istraživanje iste?
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 8:52 pm

Siuatlan je napisao/la:
zli Grebonja je napisao/la:
1-Bog je stvorio svemir u 6 dana (+1 dan odmora).

Ok, uvjerenje u takvu tvrdnju (ajmo razum bacit na stranu za sada), nego, ja bi njih pitala:
Tko je stvorio boga? Šta ja tu ne kopčam?
Ovak, nemoj niti ulazi u tu temu jer postaje filozofska, a tu je sve moguće i ima bezbroj kombinacija, to je gusta magla i tu se crkveni propovjednici vade jer tu nepostoje dokazi, jednostavno zaboravi.

Analogija (da shvatiš bolje):

Zamisli da smo ja i tu sada u 1100. godini i susjed nam umire od raka jetre, nit znamo šta je jetra nit znamo šta je rak, a bome neznamo ni čitat. Naravno da je u redu predpostavit da jedini pismeni čovjek u selu (pop/svečenik/hođa) ZNA da su to demoni u njemu jer nije dao najbolju kozu za žrtvu svome bogu.

Pitanja oko boga su "teška" pogotovo ako uzmemo da ga mnogi doživljavaju na drukčiji način, pričekajmo još 10, 100, 1000 ili kolko već godina pa ćemo znat puno više. Ja koristim ono što je dokazivo danas kako materijalno tako i logički/razumno kao npr sljedeća fraza:

Ako BOG i postoji onda je sigurno ateist
[Vrh] Go down
Sponsored content





Religija kao kočnica napretka Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Religija kao kočnica napretka
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ISTINA :: RASPRAVE :: RELIGIJA-
Forum(o)Bir: