ISTINA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum koji je otvoren svim mogućim i nemogućim raspravama - zajedno u potrazi za istinom
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 adventisti sedmog dana

Go down 
+3
Siuatlan
zli Grebonja
ambassador
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
roggyo

roggyo


Broj postova : 39
Join date : 20.10.2009
Age : 41
Lokacija : Slovenija

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimened stu 01, 2009 10:37 pm

A mene ostavi bez odgovora! Nisi fer! Verovatno prvo moras da popricas sa svojim pastorom, da ti on kaze sta da odgovoris jer tako nesto nisi ocekivao! Vecinu Adventista kad pitam nesto tako, ili ako im dokazem Biblijom da pogresno tumace i knjigu za koju kazu da im je sveta i jedini izvor njihovog verovanja, moraju da popricaju sa svojim uciteljem tj. pastorom! Pa cak i onda umesto odgovora dobijem pitanje! Verovatno se stvarno tesko pomiriti sa cinjenicom da ono u sta verujes i nije tako savrseno i kao sto su ti pricali!
Spomenuo si ukrstanje (oko dinusaurusa)! Koliko znam Ellen W. je rekla da su ljudske rase koje nisu bele nastale seksualnim odnosom, tj. ukrstanjem zivotinja i ljudi, zbog cega je bila optuzena i za rasizam!
Nadam se da ce tvoj pastor da smisli neki pametan odgovor oko zadnja dva pitanja (Ellen W. = 666 i Ellen W. i obelisk na njenom grobu).
Pozdrav!
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimepon stu 02, 2009 11:03 am

roggyo je napisao/la:
A mene ostavi bez odgovora! Nisi fer!
Ma daj molim te, a meni je odgovorio Very Happy

Na par pitanja (nafta, datiranje ugljikom i galaksije) nije ponudio nikakav odgovor a pogotovo ne neki razuman, još i ovo da su crnci nastali od parenja ljudi i majmuna je vrh, indoktrinacija na djelu.

"Tako ti piše u mojoj svetoj knjizi" je odgovor osobe ispranog mozga, pošto čisto sumnjam da će tu bit nekih relevantnih činjenica (dokaza) osim pretakanja tipa: "tako piše u X:YY" koja su pisali ljudi prije 3,000 godina i za koje ne samo da ne postoji niti jedan dokaz već postoji tisuće kontra dokaza mogu rezimirat samo sljedeće:

"Odustajem od daljne rasprave jer je uvreda ljudskoj inteligenciji i zdravom razumu." adventisti sedmog dana - Page 2 19



@roggyo
promjeni si sig jer te većina neće ozbiljno doživljavat s ovim trenutnim Razz
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimepon stu 02, 2009 11:14 pm

zli Grebonja je napisao/la:
@roggyo
promjeni si sig jer te većina neće ozbiljno doživljavat s ovim trenutnim Razz
Nek provocira čovjek, morati će odgovarati Very Happy
Sjetilo me na ovo, iako nije povezano:

"Nietzsche je mrtav!"
Bog

Laughing

OT @ambassador:
Postaviti ću ti par pitanja, ali imaj na umu da nisam baš upoznata sa tvojom vjerom, tako da češ mi to morati, ako možeš, objasniti onako kao malom Ivici koji ništa ne zna Very Happy
ambassador je napisao/la:
...Ono što je također osnovno načelo među adventistima jest da svaki pojedinac treba proučavati Bibliju i, uz molitvu i pomoć Duha Svetoga, uvjeriti se sâm u istinu prije nego što se odluči krstiti (za razliku od mnogo raširenijeg običaja da se pojedinac pokrštava kao dijete, dok još nije sposoban sâm odlučiti o svojem vjerovanju).
Krštenje se odvija tek nakon što osoba sâma shvati doktrinu i odluči o tome slaže li se s biblijskim načelima i vjerom u koju se pokrštava. Uobičajeno starosno doba kada se nekršteni vjernici Adventističke crkve odlučuju za "sklapanje saveza s Bogom" je otprilike u razdoblju od 15 do 25 godina, no to je individualna stvar i onaj tko nije siguran da je shvatio doktrinu, pričekat će s krštenjem dokle god ne razrješi sva pitanja.
Jedno osobno pitanje, nadam se nije problem odgovoriti. Je li put adventista bio isključivo tvoj put ili si iz obitelji s kojom djeliš ista vjerovanja?

ambassador je napisao/la:
Primjerice među nekim adventističkim vjernicima, pogotovo mlađim, postoji nagađanje da će se prilikom Kristovog drugog dolaska otvoriti nova dimenzija koju do sada nismo vidjeli, niti u njoj mogli egzistirali, te će zbog toga prepreka trodimenzionalnog univerzuma u kojem sada živimo biti uklonjena ili će sam čin dolaska potrajati dovoljno dugo da se Zemlja okrene za 360 stupnjeva
Govoriš li o ulazaku u petu dimenziju? Jesi li se osobno pozabavio proučavanjem istog?
Zanimaju li te znanstvena istraživanja, vjerovanja starih civilizacija ili su to ljudi koji lutaju i ne znaju šta pričaju, ljudi koji su se udaljili od boga i priklonili sotoni?
Mlađa je populacija podložnija učenju i razoznalošću, to je razvoj i rast svijesti, sa današnjim dostupnim informacijama, postotak informiranosti i znanja raste. Čini mi se da sva proročanstva, sve religije, sva učenja, znanost, u biti govore o istoj stvari ali na različit način. Međutim, svatko propovjeda svoje viđenje istine, i tu dolazi do nerazumijevanja, pa čak i do sukoba između zajednica/pojedinca u ljudskom društvu, ako su stavovi čvrsti. Mislim da nije u redu uvjeravati u svoje viđenje istine baš zato što je to relativno.

Citat :
Adventisti ne vjeruju u postojanje pakla ili Čistilišta, već vjeruju da će nepravedni, tj. nepokajani grešnici biti u trenutku uništeni nakon Tisućgodišnjice.
Nepokajani će jednostavno nestati ili? Kako energija može nestati?

Citat :
Sva zla ovoga svijeta nisu samo posljedica ljudske grešne prirode, već i djelovanja Sotone i demona koji ljude navode na ratove, krađu, ubojstva, izdaju, laž i općenito moralni pad, tj. odstupanje od Božjeg Zakona
S obzirom na ovu konstataciju, grijeh može biti ljudske prirode i grijeh kao djelovanje sotone. Tko je onda kriv za ove ljudske?

Citat :
Važno je napomenuti kako Adventisti nemaju nepromjenjivu dogmu i stoga bi se u slučaju otkrivanja teze u Bibliji koja opovrgava neko njihovo vjerovanje odrekli istoga. Ljudsko razumijevanje je nesavršeno i postupno. Kao takvo stalno se mijenja, evoluira ili degradira. Ne mijenja se istina, nego ljudsko razumijevanje i viđenje te istine. To je također razlog i zašto se neka vjerovanja unaprjeđuju ili čak mijenjaju
Kako onda uspjevate nepokolebljivo vjerovati?

Citat :
Jedan od adventističkih pionira, John Harvey Kellogg, osmislio je "Corn Flakes" koji se i dan-danas u gotovo svakom domu može naći, te je njegova tvrtka "Kellog's Cereal" postala jedna od najuspješnijih svjetskih prehrambenih kompanija
Baš sam neki dan naletila na članak o Corn Flakes-u, što me ponukalo da kopam malo dalje. Nije to baš zdravo, naprotiv, to je rafinirani ugljikohidrat koji ima vrlo visok glikemijski indek i puno skrivenih soli.

Citat :
Prvo se zrnje kukuruza namaće u lužini, nagrizajućoj tvari koja će nam istog trenutka spaliti kožu. Zatim se zrnje izlaže pari pod tlakom te se namaće u zaćinjenom sirupu koji je uglavnom rafinirani bijeli šećer. Tada se suši dok se ne stvrdne i pušta kroz ogromne valjke koji ga splošnjavaju pod tlakom od sedamdesetpet tona. Nakon toga ih se prži, grije i razbija na pahuljice koje su spremne za uranjanje u kupku konzervansa i aditiva. Preko 88% pahuljica otpada na rafinirani šečer i škrob koji je opasan po zdravlje svim ljudima različitih životnih dobi
Ne znam gdje je pošlo po zlu ali eto. Znam da masu toga što jedemo nije ni blizu zdravoga, ali eto već kad piše u članku, čisto da se nadovežem. Možda nije na odmet znati. Žalosno da ljudi baš i ne proučavaju ono što jedu, što je svakako bitan čimbenik za zdrav život.

Nadalje,

Citat :
sve je stvoreno pre 6000 god. pa cak i ovaj VIDLJIVI svemir

Sve kao SVE? Apsolutni beskrajni svemir? On ima početak ali nema kraj? Ili ima kraj?

zli Grebonja je napisao/la:
Vi* vjerujete da je svemir stvoren u 6 dana pri čemu je 1 dan = današnja 24h?

ambassador je napisao/la:
apsolutno.

A što je s onim da Adventisti nemaju nepromjenjivu dogmu i da je Ljudsko razumijevanje je nesavršeno i postupno? Ti dakle apsolutno vjeruješ da je tako?

ambassador je napisao/la:
totalna dezinformisanost (sa malo drskosti unatoc pravilima foruma) , cak i u pogledu nauke iako nam nije ni potrebna... savetovao bih te da se malo ozbiljnije naucno obrazujes (kad se vec pozivas na nju) a ne da dopustis da ti svako truje um kako hoce.
Koju granu nauke/teoriju priznajete kao moguću točnu? Koja je naj bliža vašim vjerovanjima?

Nadam se da češ biti dovoljno strpljiv i da imaš volje da mi odgovoriš na ova pitanja, koja imam za sada, hvala.
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Fender




Broj postova : 27
Join date : 11.10.2009
Age : 36
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimeuto stu 03, 2009 12:02 am

Jako mi se sviđa briga za zdravlje (nije ni čudo da žive duže uz toliko pažljivo odnošenje s hranom),a najviše me se dojmilo mišljenje o pobačaju...Za to dajem 10 thumbs-up...

Za sve ostalo: heavy bullshit...(naravno, ne za vaše običaje, nego samo za iznesene tvrdnje i "dokaze")
[Vrh] Go down
ambassador

ambassador


Broj postova : 11
Join date : 28.10.2009
Age : 35
Lokacija : n. sad

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimeuto stu 03, 2009 3:44 pm

nemoj da mislis da nisam hteo da ti odgovorim na pitanje, imam nekih problema sa internetom, u buduce cu gledati da prvo tebi odgovorim Smile
da se konsultujem s nekim??? Laughing ako stvarno tako mislis, onda si me uverio da ne poznajes adventisticku organizaciju...
bar da su pitanja teska pa i da kazemo tako nesto...

roggyo je napisao/la:

1. Clanak nista ne dokazuje! A u ostalom, interesuje me tvoje misljenje! Izneo sam ti istorijske cinjenice koje i vasa crkva ne porice! Kakav je to prorok, koji netacno pretskazuje, pa makar to bila samo jedna stvar, a bilo ih je mnooooogo! A uz to jos tvrdi da je Bozji prorok! Kakav je ko prorok, vreme pokazuje, a za Ellen je vreme pokazalo da je bila u krivu!!!

voleo bih da zanam samo jedno prorocanstvo koje se nije ispunilo ako nije problem(naravno tacno citirano iz njenih spisa, da bih mogao da proverim)

roggyo je napisao/la:

2. Ako znas, onda uporedi istoriju svake od njih i videces da su sve nastale na istu foru, od istih ljudi (mislim iza javne scene) i sa istom namerom! Ako znas, onda stvarno ne mozes da poreknes slicnost izmedju njih!

jasno mi je da ima neke slicnosti, i to je normalno, uvek je bilo falsifikata i uvek ce biti, ali ustvari ako malo bolje pogledas i ako hoces mozes da vidis VELIKU razliku...




roggyo je napisao/la:

A posto spominjes Mojsijevu prvu knjigu i prvu glavu, ni tamo se ne spominje da je svet star samo 6000 godina! Inace mnoge druge Hriscanske zajednice veruju da je tih 6 dana zapravo 6 perioda, jer Bozji dan niposto ali niposto nije dug samo 24 sata kao nas! Znamo da na razlicitim planetama, dan i godine razlicito traju! Nekgde su duzi od nasih, a negde su kraci! Sunceva godina na primer traje 26000 nasih godina! Inace mnogi Hriscanski naucnici kazu da je to dokaz da je Biblija tacna. Jer svet je kao zaista nastao u 6 perioda i tim redom kao u Bibliji. Prvo se stvorila zemlja (planeta), pa od zivih bica prvo zivot u vodi itd. pa tek na kraju covek, sto se po njima slaze i sa naucnim dokazima.

ti naucnici ili "hriscani" su evoluisticki nastrojeni, tako da me njihovo misljenje ne zanima. A opet ja mogu da ti citiram naucnike koji pricaju drugacije... i tako u nedogled...


roggyo je napisao/la:

Kazi mi jos nesto, ako moze? S obzirom da optuzujete da je Vatikan i Rimski papa velika zver 666 i pokazujete svojim clanovima imena koja kada se izracunaju njihova slova na latinskom, dobije se 666. Kako mi ti objasnjavas 666 u imenu Ellen Gould White? Izracunaj sam ako ne verujes!
Znaci objasni mi samo to i spomenuti Obelisk (koji je uvek bio i bice paganski i Satanisticki simbol, a u starom zavetu je Jehova naredio da se ubiu oni koji su castili svoje Bogove na taj nacin i reko da se svi Obelisci posle uniste) na njenom grobu! Stvarno me zanima objasnjenje!

sto se tice pape cinjenica je da nosi natpis vicarivs filii dei (namesnik sina bozjeg-sto je tema za sebe), upoznat sam i sa tom pricom ali ta dva nikako ne mozemo porediti iz vise razloga (npr. ime je na engleskom pa je w- 2X5, sto je apsurdno, itd)
uglavnom to je samo dokaz da nema ozbiljnijih argumenata, i opet se nadju ljudi koji mogu da "progutaju" takve gluposti...

ne bezim od toga da je obelisk na njenom grobu, ocito da je neki pripadnik tajnog drustva -kojih je tada vec uveliko bilo cak i u nasoj crkvi- dobio takvu ideju. a da ona nije umesana u to govore u prilog MNOGI njeni citati protiv toga, kao i pisma koja je upucivala mnogim pripadnicima ovih sotonistickih organizacija...
I tu je ta razlika izmedju nje i Josepha Smitha za koga iz pouzdanih izvora znamo da je bio mason...
[Vrh] Go down
Melkior

Melkior


Broj postova : 28
Join date : 03.11.2009
Age : 34
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 3:16 am

Lijepi pozdrav forumaši! Very Happy

Moram priznati da sam se slatko nasmijao dok sam završio "na preskokce" ovo čitanje vašeg intelektualnog sraza koji naposve ne ispada tako intelektualno na kraju, razumijete humor? Pa, hvala vam jer znate, staroga Demokrita i Buddhu; "Smijeh je besplatni lijek!" a da nadodam mali sinkronicitet tome, baš je danas bio poduži prilog o "Laughter Yogi" u emisiji Globalno sijelo. Zanimljivo.

Pozdrav forumašu ambasadoru i zahvaljujem se na iscrpljujućim i podrobnim informacijama o povijesti i životu Adventista sedmog dana, uvijek volim proširiti svoje vidike, a i mislim da si ti ambasador mislio na to cijelo vrijeme kad si govorio da ne vjerujemo smeću sa interneta, a sad te molim lijepo da razmisliš još jednom o toj rečenici i prisjetiš se koliko si ti pročitao sa interneta, a koliko si zaista "svojim očima i dodirom" proživio iskustva koja te drže da vjeruješ u ono što progovaraš.

Naime, želio bih vas podsjetiti da teorija o 6000 godina staroj Zemlji nije i tako nastrana u razmišljanju ako prihvatite npr. teoriju Matrixa i mozgova u posudi, stoga, nemojte osuđivati nekoga makar vi imali sve dokaze ovoga svijeta, čak i da ste imali vremenski stroj koji bi vas vratio 6k nazad. Naime, malo s filozofskog gledišta, patrističar filozof i teolog i veliki veliki veliki vjernik Aurelije Augustin, pisac možda prve autobiografije, je još prije 1000 godina zaključio nešto briljantno; "Prvo vjeruješ, pa znaš, a onda znaš da vjeruješ." Ako razumijete ovu rečenicu razumijeli ste ljudsku misaonu relativnost i teoriju paralelnih svemira, no ne želim dalje u digresiju. Very Happy

Poanta je da vaše negativno usmjereno mišljenje ne proizvodi ništa produktivno, već samo povećava tenziju da narušite ovaj divno započeti topic, još jednom fala ambasadoru na trudu i ustrajnosti. Ostanite pozitivni u svakome vašem argumentu, čak se i ja pitam nekada je li Zemlja šuplja i zašto je Pitagora mislio da je Zemlja u centru svemira... Very Happy
[Vrh] Go down
Melkior

Melkior


Broj postova : 28
Join date : 03.11.2009
Age : 34
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 3:29 am

Evo nešto zanimljivo ambasador, ne vezano uz sve ove dokaze gore... Zaboravimo dinosaure, stvarno su ih mogli podmetnuti na svim arheološkim dokazima, evo samo da ti dokažem koliko sam sumnjičav; ne vjerujem ni jednu riječ koju prozbori danas NASA i sve manje vjerujem u Charlesa Darwina i da se veselim Isusu, stavrno ga volim, svaku njegovu riječ, jer je filozof i pol postojao on ili ne, njegova riječ je tu...

ugl... 1.

Sigurno znaš da Biblija koja se danas izučava, nije prva "prevedena" i "izdana" Bibiljia. Znaš i sigurno da je ona sastavljena iz kolko ono 70ak knjiga koje su nastajale u različita vremena i različito "asemblirane" i različito "izmanipulirane"...

Znaš li da na prvoj stranici skoro SVAKE BIBLIJE, svih današnjih verzija u svim religijama koje nju priznaju, koje imaju GENEZU (Postanak) kao prvu knjigu Bog se spominje u množini (Eloh + Im na hebrejskom, a na našim slavenskim prijevodima piše Bog ali mu je predikat pisan u pluralu! Činjenica, pogledaj svojim očima... heh). Kako bi se to uvjerio išao sam si prevoditi čak sa hebrejskog neke riječi i proučavati Kabalu da bi se u to uvjerio.

Znam da Bibilija nije "doslovna riječ božija", već će biti "osobno" shvaćena od čitatelja svakog, ali znajte da nije osobna kada se prevede na njeno pravo značenje, ako ste nešto čitali o "Bible Codu" i matematičkim uzorcima u slovima npr... Onda tu nema "smeća sa interneta" već čisti enrkiptirani argumenti od "BOGA"... zanimljivo zar ne?

ugl... 2.

Ne uspijevam sročiti sve svoje misli sad, žao mi je, kasno je... Very Happy

Nadodao bih kako mi je prilično zanimljivo ono sa moralno-etičkim pitanjima o pobačaju i "deformiranoj djeci", tj. pravo izbora žene, pa možeš li nešto više o tome napisati? Može malo više i općenito o etici Adventista.

E i ono sa "trećom dimenzijom" je već podosta napredno objašnjeno razmišljanje za neke "sektaše" (moja isprika ako imate negativne konotacije), jer tu se već da implementirati i kvantna fizika i teorija kimatike čije se sposobnosti mogu dokazati bez spravica kao što su LHD (Large Hadron Collider)...

Fala na čitanju i naravno otvorenom umu, ova "istina" je sad relativna stvar, iza relativne stvari je ona prava istina, nemojte ništa za loše uzeti od mojih riječi... Very Happy


Zadnja promjena: Melkior; sri stu 04, 2009 4:04 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 3:50 am

Melkior je napisao/la:
nemojte ništa za loše uzeti od mojih riječi... Very Happy

Nikako, ovdje smo da učimo, rastemo, treba biti tolerantan i otvoren prema svemu, čak i ako se kosi sa našim zdravim razumom i logikom.
Na zločesti ego isto tako treba računati, i prepoznati njegovo javljanje namigne

Melkior je napisao/la:
Naime, želio bih vas podsjetiti da teorija o 6000 godina staroj Zemlji nije i tako nastrana u razmišljanju ako prihvatite npr. teoriju Matrixa i mozgova u posudi

Nova tema? hungry
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
Melkior

Melkior


Broj postova : 28
Join date : 03.11.2009
Age : 34
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 4:01 am

Raspisati ću se ja voljno i mnogo, festina lente amicus... Very Happy
[Vrh] Go down
ambassador

ambassador


Broj postova : 11
Join date : 28.10.2009
Age : 35
Lokacija : n. sad

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 10:48 am

Melkior je napisao/la:

Sigurno znaš da Biblija koja se danas izučava, nije prva "prevedena" i "izdana" Bibiljia. Znaš i sigurno da je ona sastavljena iz kolko ono 70ak knjiga koje su nastajale u različita vremena i različito "asemblirane" i različito "izmanipulirane"...

Znaš li da na prvoj stranici skoro SVAKE BIBLIJE, svih današnjih verzija u svim religijama koje nju priznaju, koje imaju GENEZU (Postanak) kao prvu knjigu Bog se spominje u množini (Eloh + Im na hebrejskom, a na našim slavenskim prijevodima piše Bog ali mu je predikat pisan u pluralu! Činjenica, pogledaj svojim očima... heh). Kako bi se to uvjerio išao sam si prevoditi čak sa hebrejskog neke riječi i proučavati Kabalu da bi se u to uvjerio.

Znam da Bibilija nije "doslovna riječ božija", već će biti "osobno" shvaćena od čitatelja svakog, ali znajte da nije osobna kada se prevede na njeno pravo značenje, ako ste nešto čitali o "Bible Codu" i matematičkim uzorcima u slovima npr... Onda tu nema "smeća sa interneta" već čisti enrkiptirani argumenti od "BOGA"... zanimljivo zar ne?


sestra mi je diplomirani teolog tako da sam sticajem okolnosti iformisan sto se toga tice, i mogu tireci imas pogresne informacije... nije ni cudo ... proucavati kabalu da bi dokazao Bibliju lupa glavom u zid

no bilo kako bilo ja napustam ovaj forum, naravno ne kukavicki vec zato sto nemam snage da drzim predavanja bez smisla, a i nemam vremena...u svakom slucaju mislim da sam ostavio dovoljno informacija s moje strane, i nadam se da nisam nikoga uvredio...

izvinjavam se (adminu) na pitanjima na koja nisam dao odgovor, nadam se da se nece ljutiti... pitanjima nikad kraja Smile

bilo mi je zadovoljstvo diskutovati sa svakim od vas... lep pozdrav Smile


PS.
ako nekog zanima nesto vise o papstvu iz adventisticke perspektive zakacio sam na youtubu mali video "istina o papi".
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 11:06 am

Melkior je napisao/la:
Lijepi pozdrav forumaši! Very Happy
Pozdrav i tebi, izrazito mi je drago da je forum sada bogatiji za jednog izrazito "kvalitetnog" člana. What a Face

Melkior je napisao/la:
Naime, želio bih vas podsjetiti da teorija o 6000 godina staroj Zemlji nije i tako nastrana u razmišljanju ako prihvatite npr. teoriju Matrixa i mozgova u posudi...

Smatram priču iz Matrixa jednom on najbolje zamišljenih koncepata alternativne stvarnosti, premda ima rečenica u filmu da nitko nije "car" u svom "snu" jer se takav koncept pokazao kao loš. Inače da je svatko "car" u svojoj realnosti potpisao bih sada odma da se selim u "krletku".adventisti sedmog dana - Page 2 Party0011
Ali to je malo previše teorija a premalo realnost, nažalost za većinu jazavaca.

Melkior je napisao/la:
...patrističar filozof i teolog i veliki veliki veliki vjernik Aurelije Augustin, pisac možda prve autobiografije, je još prije 1000 godina zaključio nešto briljantno; "Prvo vjeruješ, pa znaš, a onda znaš da vjeruješ."
Dobar. Samo realno točku 2 će svaki pravi vjernik preskočiti u žurbi ka obećanom (kamion djevica, vječni život, blagostanje....).

Melkior je napisao/la:
Poanta je da vaše negativno usmjereno mišljenje ne proizvodi ništa produktivno, već samo povećava tenziju da narušite ovaj divno započeti topic...
To je problem kad neka osoba/e ima predefinirano stanje svjesti*** u kojem je njegov bog, njegova sveta knjiga, i njegova sveobuhvatna indoktrinacija jedni pravilini način za tumačenje svega i svačega.

***Imam neku svoju "mini podjelu", nedavno sam dobio inspiraciju za nju: Idea
Citat :
Ljudi su ko CD mediji, većina je običan CD-R medij na koji kada se nešto zapiše ostaje na njemu dok je i samog medija, dok postoje i CD-RW "ljudi" koji kada iziđe nova verzija "materijala" je uredno apsorbiraju.
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 11:16 am

ambassador je napisao/la:
sestra mi je diplomirani teolog tako da sam sticajem okolnosti iformisan sto se toga tice, i mogu tireci imas pogresne informacije...
Pitaj sestru sljedeće:

Zašto je "Marku" (evanđelju) dodavan tekst, zašto "Marko" nije u bibliji prvo evanđelje te zašto su petrove poslanice iza evanđelja.

E da, prva i druga petrova poslanica korinćanima je u "knjizi" dok treća nije?!? btt

ambassador je napisao/la:
no bilo kako bilo ja napustam ovaj forum, naravno ne kukavicki vec zato sto nemam snage da drzim predavanja bez smisla, a i nemam vremena.
Gle, nisi ponudio niti jedan odgovor na neka postavljena pitanja (s moje strane bar) i tvrdiš da nitko od nas nema pojma jer mu biblija nije glavni autoritet, a kladim se da su neki od nas obrazovaniji od tebe višestruko (bez uvrede). I ako želiš o nečemu nešto naučiti trebaš razmotriti sve strane i gledišta, čak i ako se ne slažu sa tvojim uvjerenjima.

Odgovori na samo jedno pitanje od ona tri (nafta, datiranje ugljikom, objekti udaljeniji od 6,000 sv.g.) na način da to ima nekog (bilo kakvog) smisla. sark
[Vrh] Go down
Melkior

Melkior


Broj postova : 28
Join date : 03.11.2009
Age : 34
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 7:39 pm

A imamo još tu i doplerov učinak te crveni pomak svjetlosti planeta... drunken

Nemoj odlaziti, uvijek si možeš proširiti vidike ne postajući onime što proučavaš.
Važno je ostati otvoren za sve opcije, tako barem kaže današnja kvantna fizika i već stari Heisenberg.

Nego ambasador, vjerujem da ćeš ovo pročitati jednom, pa reci mi koliko je i je li uope utjecaj imala filozofija Aristotela i njegova teoapologija, znam da je na one koji su pisali Bibliju, pa sročno tome zaključujem i da je imala utjecaj na adventiste, i imali to ikakve veze sa većim interesom za glazbom kod adventista, povlačim samo neke veze koje su mi nedavno sinule.

Hvala Smile
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 04, 2009 8:21 pm

Melkior je napisao/la:
A imamo još tu i doplerov učinak te crveni pomak svjetlosti planeta... drunken
Nema šanse da ti to priznaju, red light shift je dokazana stvar isto kao i doplerov "efekt" koji se koristi u masu uređaja, jednostavno ih ne zanima. No

adventisti sedmog dana - Page 2 The3monkeys


Nema bolje slike od ove za opisat vjerskog fanatika kad mu serviraš činjenice adventisti sedmog dana - Page 2 Amen


Zadnja promjena: zli Grebonja; sri stu 11, 2009 1:21 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimečet stu 05, 2009 8:36 pm

ambassador je napisao/la:
no bilo kako bilo ja napustam ovaj forum, naravno ne kukavicki vec zato sto nemam snage da drzim predavanja bez smisla, a i nemam vremena...u svakom slucaju mislim da sam ostavio dovoljno informacija s moje strane, i nadam se da nisam nikoga uvredio...

izvinjavam se (adminu) na pitanjima na koja nisam dao odgovor, nadam se da se nece ljutiti... pitanjima nikad kraja Smile

Vrati nam se, kad budeš imao vremena, da nam odgovoriš na pitanja, mene isto interesira o etici kod adventista. Ako stigneš....
Nađi snage jer predavanja nisu nikako bez smisla namigne
A ako baš ne želiš, eto žao mi je, kao adminu.
Pozdrav!
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
roggyo

roggyo


Broj postova : 39
Join date : 20.10.2009
Age : 41
Lokacija : Slovenija

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesub stu 07, 2009 1:40 pm

Mislim da bi u ovoj raspravi skoro pola rasprave moglo da ode u offtopic korpu!
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesub stu 07, 2009 3:25 pm

Nije baš tako, barem se dotičete teme ako ništa, jest da fale odgovori od strane ambassadora koje nismo dobili ali šta je tu je. Ono što sam prebacila u offtopic svakako ne spada ovdje jer se priča o tvojem potpisu. Nemoj se ljutiti šta sam to prebacila.
Kako ne volim brisati postove, gledala sam kako što bolje to riješiti a da eventualno nastavite raspravu nesmetano i da bude u skladu s temom, dakle ne ovdje.
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
roggyo

roggyo


Broj postova : 39
Join date : 20.10.2009
Age : 41
Lokacija : Slovenija

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesub stu 07, 2009 5:26 pm

Taman posla da se ljutim! Samo mi ne ide u racun koliko se red light shift i doplerov efekat slazu sa ovom temom!
[Vrh] Go down
Melkior

Melkior


Broj postova : 28
Join date : 03.11.2009
Age : 34
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimened stu 08, 2009 2:38 pm

Samo argumenti kolega... Suvremena i priznata fizika, empirija. Ništa fascinantno kao Isusovo hodanje po vodi... Smile
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimesri stu 11, 2009 1:13 am

roggyo je napisao/la:
Taman posla da se ljutim! Samo mi ne ide u racun koliko se red light shift i doplerov efekat slazu sa ovom temom!
Vrlo jednostavno, jedno i drugo "znanstveno" pobijaju starost svemira od 6,000 godina. Točnije RLS nam govori da se objekti odaljavaju (intenzitet svjetla govori koliko brzo) a DE radi ko "obbijanac", inace se intenzivno koristi u mjerenju protoka fluida kroz cijevi.

@EDIT
Za ubuduće, admin slobodno prebaci/obriši moje postove di i kako misliš da je potrebno. valjak
[Vrh] Go down
Elvap

Elvap


Broj postova : 4
Join date : 27.09.2011
Lokacija : Beograd

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimepon lis 10, 2011 7:14 pm

ambassador je napisao/la:
Melkior je napisao/la:



Znam da Bibilija nije "doslovna riječ božija", već će biti "osobno" shvaćena od čitatelja svakog, ali znajte da nije osobna kada se prevede na njeno pravo značenje, ako ste nešto čitali o "Bible Codu" i matematičkim uzorcima u slovima npr... Onda tu nema "smeća sa interneta" već čisti enrkiptirani argumenti od "BOGA"... zanimljivo zar ne?


sestra mi je diplomirani teolog tako da sam sticajem okolnosti iformisan sto se toga tice, i mogu tireci imas pogresne informacije... nije ni cudo ... proucavati kabalu da bi dokazao Bibliju lupa glavom u zid

no bilo kako bilo ja napustam ovaj forum, naravno ne kukavicki vec zato sto nemam snage da drzim predavanja bez smisla, a i nemam vremena...u svakom slucaju mislim da sam ostavio dovoljno informacija s moje strane, i nadam se da nisam nikoga uvredio...

izvinjavam se (adminu) na pitanjima na koja nisam dao odgovor, nadam se da se nece ljutiti... pitanjima nikad kraja Smile

bilo mi je zadovoljstvo diskutovati sa svakim od vas... lep pozdrav Smile

PS.
ako nekog zanima nesto vise o papstvu iz adventisticke perspektive zakacio sam na youtubu mali video "istina o papi".

Pošto ste oterali ambasadora nešto bih vas upitao:
1. Da li neka religijska denominacija stoji iza ovog foruma ?
2. Koja je ISTINITA denominacija na Planeti ?

Bog s vama, svako dobro sunny
[Vrh] Go down
Elvap

Elvap


Broj postova : 4
Join date : 27.09.2011
Lokacija : Beograd

adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitimepon lis 24, 2011 9:08 am

1) Svaka tvar ima i svog tvorca, to je notorna činjenica, tako da i ovaj forum se nije pojavio sam od sebe, već ga je netko osmislio i organizovao. I ne vidim zbog čega bi to bila toliko velika tajna?
2) Ako i ne postoi prava denominacija, onda sigurno postoi najispravnija, tj. najbliža pravoj istini. I u tom slučaju da li je bolje biti u njoj ili u niujednoj? Gdje će čovjek pre zadobiti spasenje?

I za kraj imam još jedno pitanje :
3) Tko je naš bližnji?
Pozdrav svima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





adventisti sedmog dana - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: adventisti sedmog dana   adventisti sedmog dana - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
adventisti sedmog dana
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ISTINA :: RASPRAVE :: RELIGIJA-
Forum(o)Bir: