ISTINA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum koji je otvoren svim mogućim i nemogućim raspravama - zajedno u potrazi za istinom
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Religija kao kočnica napretka

Go down 
3 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 9:08 pm

Siuatlan je napisao/la:

Nego može malo o nastanku (povjest) biblije kao dokumenta?
Radim dokumentarac, nažalost imam enormnu gužvu na svim poljima i neće tako skoro. Naime želim da bude apsolutno 100% točan i maksimalno referenciran od TOP izvora itd, mrzim neprovjerene informacije i raspačivače istih.
Siuatlan je napisao/la:

Činjenica je da se biblija mijenjala kroz vrijeme i prilagođavala. Pitala bi ih zašto, što oni kažu, zašto?
Ja osobno nisam imala prilike to pitati vjernika.
Oni neznaju, crkva o tome ne priča iz očitih razloga, biblija se prvo 400 godina mjenjala, prevodila, usmena predaja, textovi unutra, textovi van, dodaj ovo, makni ono itd. onda oko ~400-te godine*** su rekli imamo svoga boga ajmo skupit one knjige u bibliju koje nisu previše protiv naše fikcije.

color=red]***[/color] I. Nicjeski sabor 325 nije odlučio sve nego je započeo ideju, još je prošlo nekoliko druženja svećenstva, politike i mešetara (oko 100.g) dok biblija nije vidjela današnji oblik.
Siuatlan je napisao/la:

I jedno osobno pitanje, što te navelo na ovako temeljito istraživanje iste?
Jedino ISTINOM, 100% pravom, onom koja ne traži da je neko brani se možeš borit protiv vjerskih fanatika, žalosno je da oni nemaju pojma o ničem, nastanku krščanstva, okolnostima, propagaciji, islamu itd.
Istraživanje koje danas us pomoć tehnologije (hvala znanosti) možeš napraviti za 1.godinu prije samo 100g bi trebala 3 života. Nije toliko teško, bitno je samo sljedit prave izvore poput npr:
http://www.shanekillian.org/
Vodi me želja za istinom i želja da pokažem svakom "ovisniku" iliti ovci kako da ode iz pašnjaka prije kolinja, neznanje je idealno za manipulaciju i kontrolu zato danas crkva lagano ali sigurno gubi tlo pod nogama, ljudi sve više znaju i misle svojom glavom i tu crkva nestaje, samo želim biti katalizator koji će tu reakciju ubrzati .hungry
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 10:29 pm

zli Grebonja je napisao/la:
Ovak, nemoj niti ulazi u tu temu jer postaje filozofska

Nemoj tako, ima nas i filozofa Laughing
To sam rekla onako, ja bi ih pitala to već kad se toliko o tom bogu priča i kad se vjeruje u to.

Šta ako bog ima svog boga a ovaj "naš" bog je u biti zločest i navodi vas na krivi put.

To samo po sebi i JEST debela filozofija, to je jasno, ali šta time želim proispitati jest tu njihovu nepokolebljivu vjeru i poklapanje ušima kada im se tako nešto kaže. Kao da se dalje ni nesmije pitati.

Citat :
Ako BOG i postoji onda je sigurno ateist
Bolje da se ne ulovimo ateizma namigne2
Tko su ateisti po tvojoj definiciji?

Citat :
Zamisli da smo ja i tu sada u 1100. godini i susjed nam umire od raka jetre, nit znamo šta je jetra nit znamo šta je rak, a bome neznamo ni čitat. Naravno da je u redu predpostavit da jedini pismeni čovjek u selu (pop/svečenik/hođa) ZNA da su to demoni u njemu jer nije dao najbolju kozu za žrtvu svome bogu.

Pitanja oko boga su "teška" pogotovo ako uzmemo da ga mnogi doživljavaju na drukčiji način, pričekajmo još 10, 100, 1000 ili kolko već godina pa ćemo znat puno više.

A zamisli ja i ti sad tu pričamo i ti meni govoriš činjenice koje navodiš kao istinite, kad ono za xy godina ispostavimo da to uopće nije točno.
To sam rekla jer je takav moj stav o svemu. Ja ne mogu imati čvrsto mišljenje baš iz razloga što mislim da nikad ne možeš biti siguran, i vjeruješ u svaku (skoro, da ne pretjeramo) mogučnost (agnosticizam?).
Različiti smo i to je ok, ja sam više filozofski nastrojena, nemam agresivan stav i otvorena sam prema svemu. Jako volim slušati šta ljudi misle i kako su do toga došli, tvoji postovi su zato meni interesantni. Puno istražuješ.

Citat :
Jedino ISTINOM, 100% pravom

Kao što je i nestala članica chocolate rekla,

Citat :
Ali pitanje je sto je istina ? Istina je ono sto mi prihvatimo sto nam drugi serviraju.
Istina je i ono sto sami vjerujemo i nitko nam ne moze promjeniti misljenje.
Kako znas da je istina ono u sto si ti uvjeren ? Mozda je i to manipulacija.
S time sam htjela reci da je u mnogim stvarima prava istina na klimavim nogama.

Slažem se s tim mišljenjem, quotala sam ga zbog onog tvog 100% pravom.

Citat :
Vodi me želja za istinom i želja da pokažem svakom "ovisniku" iliti ovci kako da ode iz pašnjaka prije kolinja, neznanje je idealno za manipulaciju i kontrolu zato danas crkva lagano ali sigurno gubi tlo pod nogama, ljudi sve više znaju i misle svojom glavom i tu crkva nestaje, samo želim biti katalizator koji će tu reakciju ubrzati

Dakle smatraš da crkva koči napredak.

Nego ovo što kažeš, biti će da sam i zato otvorila forum. Forum je za mene idealna opcija jer ne predstvalja moje osobno mišljenje nego to je forum, znamo što forum sam po sebi znači.
Skup različitih mišljenja. Rasprava. Kanal za npr tvoje ideje Wink

U vječnoj smo promjeni. Ne treba stvari shvaćati striktno negativno ili pozitivno.
Sve u svoje vrijeme. S obzirom na uzrok-posljedicu, akciju-reakciju, ili kako god želiš, stvari su točno onakve kakve trebaju biti. a trenutak je vječnost, kreacija.
Imamo tendenciju govoriti na način da opisujemo stvari kao "loše" i kao "dobre". Ali kreacija nije ni loša ni dobra, ona samo JEST.

Razvijanje nije nužno prelaženje iz nečeg "negativnog" u nešto "pozitivno". To smo mi ti (s ovom percepicijom koju trenutno imamo) koji to tako doživljavamo.

Eto malo filozofije koju obožavaš. namigne Very Happy
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 11:03 pm

Siuatlan je napisao/la:

Tko su ateisti po tvojoj definiciji?
pojam ateist je kriv i beznačajan. Kao što je Sam Harris (jedan od najvećih zagovornika razuma i logike, crkva ga svrstala u "4 jahača apokalipse" sa Hitchensom, Dawkinsom i Dennettom)rekao:

-Kako nazivamo ljude koji se ne bave astrologijom?!?!?
-...
-Neastrolozi?!?

Želi reći da za ne vjeru u bogove ne treba nikakav poseban naziv, kao ni za ne vjeru u dedu mraza ili Zeusa.
Siuatlan je napisao/la:
A zamisli ja i ti sad tu pričamo i ti meni govoriš činjenice koje navodiš kao istinite, kad ono za xy godina ispostavimo da to uopće nije točno.
činjenica je gotova stvar dokazana.

Pobiti bibliju dokazima izvan nje same je OK, razumom, isto tako OK kao i logikom, ali to ti fanaticima ne znači ništa (nizak IQ i neobrazovanje), njihov format c:\ je da je Biblija 100% ono što oni tvrde da je i kreću od toga (posljedica rane indoktrinacije). Oni ne vide da "ima dalje" (zadrtost). Zato koristim njihovo oružje protiv njih.

Realna činjenica je da je biblija knjiga(skup) pisan od ljudi koji nisu znali ništa o zemlji u kojoj žive, da ne pričam o planetu ili svemiru. Puna je grešaka, kako "tipfelera", kontradikcija, nebuloza i svega ostaloga. Tvrditi da je to savršena riječ "osobe" koja je stvorila svemir je isto kao da ja sad kažem da je latinski jezik nastao iz hrvatskoga, baljezgarija.
Siuatlan je napisao/la:

Ali pitanje je sto je istina ? Istina je ono sto mi prihvatimo sto nam drugi serviraju.
U niti jednom mom postu se ne navodi ništa što nisam referencirao ili obrazložio logički, ako se i nađe rado ću to ispraviti.
Siuatlan je napisao/la:

Dakle smatraš da crkva koči napredak.
Mislim evo materijalni dokaz, koji možeš dodatno provjeriti na tisuće mjesta:
https://www.youtube.com/watch?v=Oj9rDCrKSHw&feature=player_embedded

Ja se koristim samo dokazima, zato sam i rekao da oko boga možemo samo nagađati, postoji brdo stvari koje nećemo znat idućuh 20-30 godina, ali čemu onda govorit: bog je to učinio ili sotona ili deda mraz, reci neznam i gotovo.
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 11:30 pm

zli Grebonja je napisao/la:
pojam ateist je kriv i beznačajan. Kao što je Sam Harris (jedan od najvećih zagovornika razuma i logike, crkva ga svrstala u "4 jahača apokalipse" sa Hitchensom, Dawkinsom i Dennettom)rekao:

-Kako nazivamo ljude koji se ne bave astrologijom?!?!?
-...
-Neastrolozi?!?

Želi reći da za ne vjeru u bogove ne treba nikakav poseban naziv, kao ni za ne vjeru u dedu mraza ili Zeusa.

Aj lajk dis ekplenejšn

Ali kako je religija toliko uzela maha, očito se nas ljude (njima) dijeli na vjernike i nevjernike.

Citat :
činjenica je gotova stvar dokazana

Link da ti bolje objasnim na što sam mislila pod time.

Ali nećemo sad u te filozofije, držimo se religije kao takve.

Citat :
Ja se koristim samo dokazima, zato sam i rekao da oko boga možemo samo nagađati, postoji brdo stvari koje nećemo znat idućuh 20-30 godina, ali čemu onda govorit: bog je to učinio ili sotona ili deda mraz, reci neznam i gotovo.

Ok ukratko ovime si izjasnio svoj stav, međutim ja ti nisam nikakav sugovornik po tom pitanju. Ajmo čekat da se javi netko kompetentan za podrobniju raspravu ove teme.

Ja sam ovdje promatrač study
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimeuto lis 13, 2009 11:50 pm

Siuatlan je napisao/la:
Aj lajk dis ekplenejšn
Ma lik je car, pogledao sam sve njegove debate i predavanja, razina smirenosti i matematički precizno doziranje činjenica zapakirano u bezprjekornu logiku....jednostavno da se bavi politikom bio bi "premijer svemira".
Niti 1 stvar nikada nije rekao što ne stoji i za koju mu bilo ko na kugli zemaljskoj može prigovorit ili dokazat suprotno, vrh.
Siuatlan je napisao/la:
Ajmo čekat da se javi netko kompetentan za podrobniju raspravu ove teme.
Ja sam ovdje promatrač study
Ja ti kažem da ne postoji nitko kompetentan pričati o bogu/ovima.

O bogovima možeš pričat samo filozofski (i teološki), bez dokaza i logike, to mi je "lupanje prazne slame" i protiv takvih baljezgarija sam.

Religije su druga priča. Recimo da su bogovi i religije ko pravo i pravda, jedno se kune u drugo a realno su dijametralno suprotni.

Judaizam, kršćanstvo, islam i ostali će sigurno nestat, kad tad, samo je pitanje oćemo li i mi s njima. Question
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimesri lis 14, 2009 12:03 am

Siuatlan je napisao/la:

Ali nećemo sad u te filozofije, držimo se religije kao takve.
Točno to, u ovom postu:
https://istina.forumhr.com/religija-f11/biblija-temelj-u-pijesku-t40.htm
sam dokazima iz biblije (naglašavam, to je samo mali dio) apsolutno dokazao takve kontradikcije unutar same knjige da jednostavno ne postoji osoba koja (pod uvjetom da nije pod utjecajem droga, alkohola ili gljiva) može ovo braniti, takvih tema sam u 6mj. istraživanja našao BRDO ali doslovce.

Odgovorno tvrdim i mogu dokazat da su po svakom pitanju (osim po zaradi) "Harry Potter" i "Gospodar prstenova" bolje knjige (skupovi) od Biblije. Žao mi je ako to nekoga vrjeđa ali to je sirova istina, isto se dopada i Kurana i ostalih (premda moram biti pošten i reć da je Kuran pisan mnogo kasnije te je mnogo bolja knjiga, puno manje kontradikcija i sl.)

PS
Zanimljiva činjenica je da se Marija puno više puta spominje u Kuranu nego u bibliji, vjerojatno zato što su u vrijeme pisanja biblije žene bile ispod krava na "evolucijskoj" ljestvici.
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimesri lis 14, 2009 12:16 am

zli Grebonja je napisao/la:
O bogovima možeš pričat samo filozofski (i teološki), bez dokaza i logike, to mi je "lupanje prazne slame" i protiv takvih baljezgarija sam.

Jasno mi je na šta misliš.

Ovo što kažeš filozofski/teološki, mislim da mnogi pod bogom smatraju energijom. U smislu zakona te iste energije da naše akcije, ponašanja, djelovanje snose i posljedice za iste (karma itd).
Pa se tu možemo povezati za deset božjih zapovjedi.

Danas kad ljudi prebacuju Bogu: "Kako to Bog može dopustiti?" mogu im reći: "Takav budalasti bog koji bi nam dopustio da ga optužujemo i da mu predbacujemo ne postoji. Postoji samo jedan svet i pravedan Bog koji optužuje mene, odnosno vas. Jeste li dosad poštovali sve Božje zapovjedi, ne prekršivši ni jednu? Dobro promislite! Bog se nije nimalo šalio predajući ljudima svoje zapovjedi. Dakle, mi smo ti koji smo optuženi - ne Bog!

krščanstvo.net
Cijeli tekst

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Bog02
Ovo je metafora za istu energiju koju sam spomenula. Mnogi to shvačaju doslovno.


Nego, evo baš malo čitam njihova pitanja/odgovori

Link
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimesri lis 14, 2009 1:07 am

Siuatlan je napisao/la:

Ovo što kažeš filozofski/teološki, mislim da mnogi pod bogom smatraju energijom. U smislu zakona te iste energije da naše akcije, ponašanja, djelovanje snose i posljedice za iste (karma itd).
Fenomenalno rečeno, ovo se čini tisuću puta izglednije od crkvenog "boga", karma, equilibrium i sl., moguće je, ne tvrdim ništa ali...
Siuatlan je napisao/la:

Pa se tu možemo povezati za deset božjih zapovjedi.

Nego, evo baš malo čitam njihova pitanja/odgovori
hahaha, evo ti thread na temu "10" (obrati pažnju na navodnike) božjih zapovjedi.
I pozovi ih da dođu pobit 1 riječ od onoga što tamo piše.
https://istina.forumhr.com/religija-f11/10-bozjih-zapovjedi-t44.htm#151
cat

@EDIT

Sad vidim da im je forum mrtav već duže vrjeme, hehe, krenulo je, ili bolje rečeno (Galileo style) "Eppur si muove" (Ipak se kreće).
[Vrh] Go down
Siuatlan
Admin
Siuatlan


Broj postova : 186
Join date : 01.10.2009

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimesri lis 14, 2009 1:15 am

zli Grebonja je napisao/la:

hahaha, evo ti thread na temu "10" (obrati pažnju na navodnike) božjih zapovjedi.

Pročitala Shocked
Čula sam i o tome ali nisam proučavala.

Sjetilo me sad na jednu komediju od filma (ne sječam se točno koji film) u kojem je bilo više zapovijedi, samo što se Mojsiju jedna ploča sa zapovjedima "isklizla" iz ruku, pala i razbila. Pa je ostalo samo ovih deset Laughing
[Vrh] Go down
https://istina.forumhr.com
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimesri lis 14, 2009 1:19 am

Siuatlan je napisao/la:

Čula sam i o tome ali nisam proučavala.
Nema se tu šta proučavat, pročitaš thread, provjeriš doma u bibliji (ili na webu), zaključiš o čemu se tu radi i "to je to" ( i sejvaj si referencu da ju imaš kad ti neki fanatik počne solit pamet sa svojom "istinom").

PS
Idem spavat, pozdrav. Razz
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 42
Lokacija : Zagreb

Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitimesri lis 21, 2009 11:47 am

Siuatlan je napisao/la:

“Sotona može biti sve samo ne ponizan i poslušan i zato je jako važna poslušnost.” Ovo je omiljena rečenica Crkve ili vjernika da bi uvjerili nekog da je poslušnost jako dobra stvar.


Razotkrivenje
Ma, "pastir & ovca" uzorak, nažalost većina ne zna koji je pravi razlog zašto pastiri "čuvaju" ovce, poslušne ovce koje poslje desetljeća "šišanja" idu na klanje, ironično.

Inače, samo za info o "Sotoni":
U Bibliji je sotona ubio ne više od 20 ljudi, dok je bog ubio između 500,000 i 2 Miliona (direktno i indirektno), plus navodni potop koji je pobio cijeli planet (aka GENOCID) misli
[Vrh] Go down
Sponsored content





Religija kao kočnica napretka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Religija kao kočnica napretka   Religija kao kočnica napretka - Page 2 I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Religija kao kočnica napretka
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ISTINA :: RASPRAVE :: RELIGIJA-
Forum(o)Bir: