ISTINA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum koji je otvoren svim mogućim i nemogućim raspravama - zajedno u potrazi za istinom
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 tko i zašto

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
sjena

sjena


Broj postova : 55
Join date : 04.10.2009

tko i zašto Empty
PostajNaslov: tko i zašto   tko i zašto I_icon_minitimesri pro 30, 2009 2:41 am

Narode ajmo malo filozofirat. Kad več niko neče otvorit neku filozofsku temu idem ja. Istina je da se ja baš ne razumijem u filozofiju ali zato jako dobro radim s motikom, lopatom i krampom. Nego da vas sad ne zamaram s time ajmo filozofirat. Šta vi mislite zašto smo mi ovdije. Ko smo mi uopče i kako smo se stvorili tu baš na ovoj planeti. Ko i zašto nas je stvorio, neki bog ili slučaj. Možda greška prirode. Ima li naše postojanje uopče neku svrhu ili smo samo slučajni prolaznici pa možda i paraziti. Čemu uopče naše postojanje i kao ljudskog roda i svake jedinke ponaosob. Sigurno ima ovdije neko ko bi to mogao objasnit ili barem pokušat.
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb

tko i zašto Empty
PostajNaslov: Re: tko i zašto   tko i zašto I_icon_minitimesub sij 02, 2010 11:42 pm

Pozdrav.

Mislim da je dobar uvod u ovo tvoje pitanje razumjevanje kako su nastali elementi u periodnom sustavu, točnije kako su iz vodika i helija nastali svi ostali elementi. Kad se to "skonta" (na nekom nivou bar) onda se dolazi do spoznaje da nikakva magija nije potrebna za takve stvari.
Budem poslje nabacio par slika i objašnjenje na "balkanskom" da svako razumije.

Što se filozofije tiče:
Ja sam 99% siguran da nismo stvoreni nego da smo evolucijom od primitivnijih primata i inih spodoba došli tu di smo sad, svemir je tu bar 13 milijardi godina (ako ne i puno dulje) i bit će tu još bar toliko, a na nama je da svatko osobno svojim primjerom pridonese boljem iskustvu našeg postojanja, kako osobno tako i zajednice.

Bog u religijskom smislu je glupost i opsjena 2% vladajuće strukture, a dali postoji nešto veće od nas ne znam, ali drage volje ću istražit sve u mojoj mogućnosti u ovom trenutku vremena u kojem postojim. Mislim da u svemiru nismo samo, da ima naprednijih "bića" od nas ali i manje naprednih. Nažalost poprilično sam uvjeren da ova naša priča na Zemlji neće na dobro završiti, previše smo zastranili i mislim osobno da smo prošli točku poslje koje nema povratka.

j'eb'ga, to sam samo ja Rolling Eyes
[Vrh] Go down
sjena

sjena


Broj postova : 55
Join date : 04.10.2009

tko i zašto Empty
PostajNaslov: Re: tko i zašto   tko i zašto I_icon_minitimened sij 03, 2010 5:03 pm

Nebi ja o vodiku, heliju i kako su nastali ostali elementi pa i ugljik od kojeg smo mi sazdani. Onda cijeli evolucijski tok itd. Nego čisto onako, ima li naše postojanje neku svrhu ili smo čisti slučaj. Ili smo tu da gospodarimo ili da nekom služimo. Čak i da smo samo tu da uživamo sve radosti života. Smile
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb

tko i zašto Empty
PostajNaslov: Re: tko i zašto   tko i zašto I_icon_minitimened sij 03, 2010 6:10 pm

Radost je subjektivna, tu smo igrom slučaja, "degenerični" kakvi već jesmo, zajebani nadasve.

"Slučajno" NIJE JEDNAKO "Greškom", što mnogi tako stavljaju jer su "nepismeni" ili imaju druge motive.

Recimo ideš do dućana i naletiš na nekog kog nisi dugo vidio, nisi to planirao ali sad kad je tu trebaš nekaj napravit, e sad, ovisi o pojedincu kaj će dalje bit.
[Vrh] Go down
Sponsored content





tko i zašto Empty
PostajNaslov: Re: tko i zašto   tko i zašto I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
tko i zašto
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zašto je Bog stvorio Planetu, i sa nje hoće uzeti buduće nebeske pomagače?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ISTINA :: RASPRAVE :: FILOZOFIJA-
Forum(o)Bir: