ISTINA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum koji je otvoren svim mogućim i nemogućim raspravama - zajedno u potrazi za istinom
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Malo filozofiranja o bogovima

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Malo filozofiranja o bogovima Empty
PostajNaslov: Malo filozofiranja o bogovima   Malo filozofiranja o bogovima I_icon_minitimečet stu 05, 2009 5:17 pm

Ljudi su kroz povijest imali preko 4,000 bogova do danas, "religije" su uglavnom bile strukturirane politeistički dok su novije religije strukturirane monoteistički. Neke religije su kakti-politeističke, trojstvo i sl. koncepti.

Recimo koncept trojstva je fabriciran dugo nakon Isusa koji niti jednom nije rekao da je on bog nego je više puta naglasio samo da je sin, u biti u bibliji postoji nekoliko odlomaka di ga se može dovest u takav koncept ali je puno više ovih drugih. Ovo je danas veliki problem u koji nebi sada ovdje ulazio. Zanima me bog starog zavjeta (Jahve) poznat i kao "Abrahamov bog" (judaizam).

Zanimljiv je način na koji nam bog pokušava prenjeti neka svoja pravila i običaje:

Naime, bog na više mjesta u bibliji govori da se ljudi nebi smjeli klanjati krivim bogovima, ubijao ljude jer su poštovali neke druge bogove itd.

Iz ovoga normalan, razuman čovjek ne može a da ne zakljući sljedeće:
bibliski bog je vjerovao da postoje i drugi bogovi, konkurencija. Što opet dovodi cijeli koncept u pitanje i baca priču u mitološke vode.

Čak i u "božjim zapovjedima" kaže: "nemaj drugih bogova osim mene".

Zanimljivo je za primjetiti da i Alah i masa drugih bogova tvrdi apsolutno istu stvar.

Ovo mi je čisto onako s filozofske i logičke strane zanimljiva stvar, jednostavno cjela ta biblijska "priča" nema konzistentnost i puca po "šavovima" čim se malo dublje ode u analizu.Malo filozofiranja o bogovima Candle

Malo filozofiranja o bogovima Reading
[Vrh] Go down
roggyo

roggyo


Broj postova : 39
Join date : 20.10.2009
Age : 41
Lokacija : Slovenija

Malo filozofiranja o bogovima Empty
PostajNaslov: Re: Malo filozofiranja o bogovima   Malo filozofiranja o bogovima I_icon_minitimečet stu 05, 2009 7:45 pm

Citat :

Zanimljivo je za primjetiti da i Alah i masa drugih bogova tvrdi apsolutno istu stvar.

Nema tu nikakve filozofije oko toga, ako se zna da Muslimani postuju sve proroke iz Starog Zaveta, a Isusa takodje postuju! Isus koga zovu prorok Isa, im je cak omiljeni prorok i takodje veruju da je rodjen od majke device! Tako pise u Muslimanskoj svetoj knjizi - Kuran i oni tako veruju! U jednom delu Kurana takodje pise da ce Isus ponovo doci na zemlju! Zapravo Jevreji i Muslimani, tj. Arapi veruju da je njihov zajednicki otac Avram! Jevreji su potekli od jednog Avramovog sina, a Muslimani (Arapi) od drugog Avramovog sina koji se zvao u Kuranu Ismailo, a u Bibliji Isak. Iako je to jedna te ista osoba, na Jevrejskom se izgovara drukcije, a na Arapskom drukcije. Tako npr. proroka Mojsija Muslimani zovu prorok Musa! Jedina stvar koja se kod Muslimana (u Kuranu) razlikuje od Jevreja i Hriscana (u Bibliji), je ta da Muslimani imaju jednog proroka vise, a to je Muhamed! Znaci Muslimani veruju i postuju sve Starozavetne proroke zajedno sa Isusom, jedino sto imaju jos Muhameda za koga veruju da je najveci prorok i koga je Alah najvise voleo. I zato sto je zadnji prorok, zato je i najvazniji!
Znaci da je Kuran uzeo neke delove iz Starog Zaveta, neke iz Novog Zaveta, a nesto su Muslimani sami dodali!
Mada glavne i sustinske stvari su pokupili iz Biblije! Npr. iz Starog zaveta su pokupili obrezivanje, zabrana svinjskog mesa itd.
Muhamedova glavna zena je inace bila Hriscanka i to Katolkinja!!!

Citat :
Isusa koji niti jednom nije rekao da je on bog nego je više puta naglasio samo da je sin

Isus nekoliko puta u Novom zavetu napominje da su on i otac jedno! Kad Mariji oprasta grehove (koje moze samo Bog) itd... Ali opet postoje delovi u kojima stvarno dobijes utisak da je nizi od oca! Kad se moli ocu, kad ga zove itd. Stvarno nije to ni malo lako za razumeti he he he.
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Malo filozofiranja o bogovima Empty
PostajNaslov: Re: Malo filozofiranja o bogovima   Malo filozofiranja o bogovima I_icon_minitimečet stu 05, 2009 8:18 pm

roggyo je napisao/la:

Mada glavne i sustinske stvari su pokupili iz Biblije! Npr. iz Starog zaveta su pokupili obrezivanje, zabrana svinjskog mesa itd.
Muhamedova glavna zena je inace bila Hriscanka i to Katolkinja!!!
Znam da priznaju osobu Isusa ali ne boga, bog je samo jedan jedini alah, zanimljivost je da se Marija spominje u Kuranu više nego u Bibliji, ipak je Kuran "naprednija knjiga" pisana mnogo kasnije s mnogo više "pameti". rabbit

Citat :
Isusa koji niti jednom nije rekao da je on bog nego je više puta naglasio samo da je sin

roggyo je napisao/la:
Isus nekoliko puta u Novom zavetu napominje da su on i otac jedno!... Ali opet postoje delovi u kojima stvarno dobijes utisak da je nizi od oca! Kad se moli ocu, kad ga zove itd. Stvarno nije to ni malo lako za razumeti he he he.

To sam i rekao na par mjesta kaže da su jedno (što apsolutno NE ZNAČI da su jedna osoba, više kao npr muž i žena ili prst i nokat) dok se masu puta više jasno distancira od boga, bilo kako bilo nitko nemože sa 100% reć da je onako kako on kaže.

Isus kaže:
Citat :
Otac moj, koji mi ih dade, veći je od svih, i nitko ih ne može oteti iz ruke Oca moga
Citat :
Čuli ste, rekoh vam: 'Odlazim i vraćam se k vama.' Kad biste me ljubili, radovali biste se što idem Ocu jer Otac je veći od mene.
ili recimo:
Citat :
A Isus 'napredovaše u mudrosti, dobi' i milosti 'kod Boga i ljudi.
Tako da je ovo u najmanju ruku dvojbeno, premda opet ponavljam u samim citatima je količinski sve na strani ovoga da Isus nije bog nego sin.
study
[Vrh] Go down
Sponsored content





Malo filozofiranja o bogovima Empty
PostajNaslov: Re: Malo filozofiranja o bogovima   Malo filozofiranja o bogovima I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Malo filozofiranja o bogovima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» NLO kao način manipulacije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ISTINA :: RASPRAVE :: RELIGIJA-
Forum(o)Bir: