ISTINA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum koji je otvoren svim mogućim i nemogućim raspravama - zajedno u potrazi za istinom
 
Početna stranicaLatest imagesPretraľnikRegistracijaLogin

 

 Offtopic Basket

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
roggyo

roggyo


Broj postova : 39
Join date : 20.10.2009
Age : 41
Lokacija : Slovenija

Offtopic Basket Empty
PostajNaslov: Re: Offtopic Basket   Offtopic Basket I_icon_minitimečet stu 05, 2009 7:15 pm

Citat :
@roggyo
promjeni si sig jer te većina neće ozbiljno doživljavat s ovim trenutnim


To mi je jedna od omiljenih Teslinih izreka! Kazi jel nije jaka? He he he! Nije podnosio naucnike koji zapravo nista nisu otkrili, tj. ono sto su otkrili je bilo samo na papiru! Ajde dokazi Einsteinovu teoriju o relativnosti ili sto je rekao za svetlosnu brzinu itd! Nista nije dokazao materijalno (barem stvari preko kojih se proslavio i po kojima je poznat) , sem formula na papiru, za razliku od Tesle!!! Jedina stvar u kojoj je ucestvovao i imao doprinos i da se do dokazalo i materijalno je nuklearna bomba! Sto je na stetu covecanstva! Zbog toga ga Tesla jos vise nije voleo! I zato je radio na razvoju oruzja prema kome je Atomska bomba nista, tj. da ako posedujes to oruzje neprijatelj sa Atomskom bombom ti ne moze nista! Taj patent je uoci II Sv. Rata ponudio (da ga proda) Sovjetskom Savezu, Engleskoj, Jugoslaviji i Americi! Od svih njih je jedino Engleska pristala na to, ali su kad je trebalo da dodje do realizacije odustali (ne zna se zasto)! Jugoslaviji je cak besplatno ponudio i imas pismo koje je poslao vladi Kraljevine Jugoslavije, a nudio ga je besplatno jer je voleo svoju domovinu i hteo da se zastiti na svaki nacin od Nemacke i nadolazeceg rata (barem tako je rekao u svom pismu - i to ne samo jednom), ali u Jugoslaviji su ga smatrali za ludog starca koji je izlapeo!!!! On je bio jedan od retkih naucnika (npr. za razliku od Einsteina) koji je sva svoja otkrica namenio samo i iskljucivo za dobrobit covecanstva! Koliko je to stvarno, pokazuje i to sto se odrekao pogodbe i svog dela akcija za prvu mrezu naizmenicne struje u svetu (sto je on napravio - tj. vodio projekat, ideje itd.), "da bi elektricna stanica kao mogla da nastavi dalje da radi!" Danas je to jos uvek jedna od glavnih (i najvecih u svetu) elektricnih stanica u SAD-u i jel mozes da zamislis koliko ta pogodba vredi tek danas!? Zaboravio sam koliko kinte mu je pripadalo po jednom KW-u! Odreko se toga jer je bio humanista! Mada ja mislim da su ga ispalili! Hteo je da napravi uredjaj da bi svaki covek na planeti imao besplatnu elektricnu energiju, ali zato su ga i unistili i diskreditovali, jer to se ne bi isplatilo korporacijama!!!!

Tako da ako on kaze da je Einstein budala, onda stvarno jestei to zesca! Inace Einstein je cak optuzen da prvu Nobelovu nagradu nije zasluzio, jer je na tome radila grupa ljudi, a sve jednacine mu je izracunala njegova zena, kojoj je tu nagradu i posvetio! Znaci zajedno su radili na tome (ne znam tacno koliko ljudi), a on je to predstavio kao svoje!
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Offtopic Basket Empty
PostajNaslov: Re: Offtopic Basket   Offtopic Basket I_icon_minitimečet stu 05, 2009 8:31 pm

roggyo je napisao/la:

To mi je jedna od omiljenih Teslinih izreka! Kazi jel nije jaka? He he he!
Slažem se da je jaka, ali i uvredljiva. Tesla je nedvojbeno najveći humanist među velikima (Newton, Kepler, Einstein...) ali to nije razlog da se drugi blate.

Primjerice Isaac Newton je bio "govno" od čovjeka pa ga većina smatra najbriljantnijim umom u povijesti, jednostavno jedno s drugim nema veze. Atomsku bombu nije bacio Albert nego politika. Što se struje tiće, jedna atomska elektrana je daje više i čišće od klasičnih + brdo drugih prednosti.

Albertove teorije su dokazane u skoro svim sferama i kao takve prihvaćene, zato nije u redu da se tako odnosiš.
btt
[Vrh] Go down
roggyo

roggyo


Broj postova : 39
Join date : 20.10.2009
Age : 41
Lokacija : Slovenija

Offtopic Basket Empty
PostajNaslov: Re: Offtopic Basket   Offtopic Basket I_icon_minitimečet stu 05, 2009 10:39 pm

Citat :

Albertove teorije su dokazane u skoro svim sferama i kao takve prihvaćene, zato nije u redu da se tako odnosiš.


Kao sto sam rekao dokazane na papiru, a ne i materijalno! Dokazi mi da kad se telo krece brzinom svetlosti zaista ne stari, tj. da vreme stoji!
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Offtopic Basket Empty
PostajNaslov: Re: Offtopic Basket   Offtopic Basket I_icon_minitimepet stu 06, 2009 8:55 pm

Neka admin premjesti ova 4 posta (ili obriše) jer spamamp strašno.
affraid

roggyo je napisao/la:
Citat :

Albertove teorije su dokazane u skoro svim sferama i kao takve prihvaćene, zato nije u redu da se tako odnosiš.


Kao sto sam rekao dokazane na papiru, a ne i materijalno! Dokazi mi da kad se telo krece brzinom svetlosti zaista ne stari, tj. da vreme stoji!
Dokaži ti kolko je integral (po dx) od xyz/xE5 i sl. ciljela matematika spada u tvoje "dokaži". Malo si zabrijo. Uostalom tvoje je pravo da imaš sig kakv želiš.

santa
[Vrh] Go down
roggyo

roggyo


Broj postova : 39
Join date : 20.10.2009
Age : 41
Lokacija : Slovenija

Offtopic Basket Empty
PostajNaslov: Re: Offtopic Basket   Offtopic Basket I_icon_minitimepet stu 06, 2009 10:53 pm

Citat :
Dokaži ti kolko je integral (po dx) od xyz/xE5 i sl. ciljela matematika spada u tvoje "dokaži". Malo si zabrijo. Uostalom tvoje je pravo da imaš sig kakv želiš.

Nisam ja zabrijao, nego ti! Jer ne pricam o matematici, nego o fizici!!! Te dve stvari nisu iste!!! Jeste da fizika ne moze bez matematike, ali to nije isto! U fizici se matematika koristi da se dokaze nesto i u praksi. Znaci imas neki matematicki obrazac, koji kad se primeni u praksi, zaista deluje. Npr. najprostiji primer, V=S/t znaci. Izracunas brzinu tako sto podelis predjeni put sa vremenom, ili izracunas predjeni put pomocu brzine i vremena itd. Te i mnoge druge stvari su dokazane u praksi! Znaci imas materijalni dokaz da odredjeni obrazac ili teorija zaista deluje!!! Isto je sa spominjanim Teslom! Za mnoge njegove teorije i obrasce se zna da deluju i u praksi! Jednostavno svaki dan koristimo uredjaje i udobnost stvari, koje su napravljene primenjujuci njegove obrasce. Sam si rekao da ne verujes nicemu dok to ne vidis na svoje oci ili ti neko ne da materijalni dokaz za to sto tvrdi! Istu stvar svo vreme ponavljas kad pricamo o Bogu, na sta naravno imas pravo!
Ali i ja takodje imam pravo da ne verujem nekim, tj. glavnim Einsteinovim teorijama i obrascima, koje jos niko na svetu nije dokazao! Pa cak i te teorije nije sve sam napravio, nego je pokrao druge ljude!
[Vrh] Go down
zli Grebonja

zli Grebonja


Broj postova : 123
Join date : 12.10.2009
Age : 43
Lokacija : Zagreb

Offtopic Basket Empty
PostajNaslov: Re: Offtopic Basket   Offtopic Basket I_icon_minitimesri stu 11, 2009 1:29 am

roggyo je napisao/la:
Sam si rekao da ne verujes nicemu dok to ne vidis na svoje oci ili ti neko ne da materijalni dokaz za to sto tvrdi! Istu stvar svo vreme ponavljas kad pricamo o Bogu, na sta naravno imas pravo!
Ja matematički dokaz smatram dovoljno važnim da ga računam pod DOKAZ, ne postoji 100% isto tako kako ne postoji beskonačno, stvar je u ljudima i njihovom doživljaju (naivnosti).

Primjer:
Ja ti kažem da imam iPhone, ti mi možeš i nemoraš vjerovat, ali ako ti ga pokažem onda češ mi valjda vjerovat ali možda opet nečeš. Onda ti pokažem i račun i kutiju pa češ možda povjerovat santa

Isto tako imaš ljudi koji će povjerovat sve i svašta i to bez ijednog dokaza, tako danas funkcionira maltene sve, banke, vlade, religije, vojske...
kljuc u usta
PS
Samo pitaj nekog (ako imaš koga) ko radi u banci kako slažu "algoritam" za isplativost i sigurnost negog kredita za određenu osobu i sve će ti biti jasno, ljudski faktori su glavi dio te "jednadžbe". Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
zele




Broj postova : 15
Join date : 18.02.2010
Lokacija : Split

Offtopic Basket Empty
PostajNaslov: Re: Offtopic Basket   Offtopic Basket I_icon_minitimesub lis 02, 2010 7:01 pm

crne rupe nisu dokazane...nema niti jedan dokaz da "crne rupe" rade ono sta rade...
...jedini "dokaz" je da crne rupe upijaju sve pa tako i svijetlost i da ih zato ne vidis i to je kao "dokaz"...svasta se nama ljudima servira danas...deny everything!
postoji reket i u znanstvenom svijetu ne samo u politickom Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Offtopic Basket Empty
PostajNaslov: Re: Offtopic Basket   Offtopic Basket I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Offtopic Basket
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
ISTINA :: RASPRAVE :: RAZNO-
Forum(o)Bir: